Firemný blog: Vaše diskusie sú plné objednávok

V komentároch pod článkom o platobnom systéme Paypal, teda o tom aké sú pri používaní Paypal účtu poplatky sa mi objavil nasledovný komentár. Použijem ho ako modelový prípad, prípadovú štúdiu, ako z jednoduchého požiadavku, malej diskusie na firemnom blogu, zo započutého na ulici, z príspevku v cudzom diskusnom fóre urobiť svoju obchodnú príležitosť.

Takže ten komentár:

Som uz stara generacia, bolia ma oci, nemam cas ani chut citat dlhe vysvetlovania (to uz stale castejsie na webe), preto chcem vediet, kde sa mozno osobne alebo cez telefon dozvediet o tom, ako to cele funguje a ako to spojazdnit pre pristipkara.
Vsade je tolko balastu, ze clovek nema uz chut lietat po nete a stracat cas citanim a vyhladavanim.
Navyse v rustine som omnoho lepsi ako v anglictine, ale najlepsie mi ide rodny jazyk….

Rozoberiem to po častiach.

Prvú časť úvodného súvetia: Som uz stara generacia, bolia ma oci, – Ide o klasickú snahu o vyvolanie ľútosti. Túto časť zásadne ignorujem. V situácii, kedy sa takáto ponosa objaví za rokovacím stolom, môj pohľad okamžite hľadá okno a upieram zrak do nezaostreného nekonečna. Je to primitívny útok na najnižšiu úroveň ľudskej existencie. Útok na city a etiku v obchode naozaj nemajú čo robiť. Aby sme si to hneď ujasnili: Bavíme sa tu o obchodnom prípade z pohľadu predajcu služieb, tovaru, pracovnej sily, ktorého záujmom je predávať tak draho ako to len ide a tak dlho ako sa len dá.

Perla skoro na úvod: nemam cas ani chut citat dlhe vysvetlovania – Po vyložení úvodnej reči vás neprekvapí nasledovný preklad, nasledovné naliatie si čistej pepsikoly: Aha, tak on je lenivý alebo neschopný a ja mám čas, mám chuť, tak by som mal. Výborne, ukazuje sa možnosť poskytnúť vlastné služby. Bol vyslovený záujem, požiadavka, objednávka na moje služby. V tomto momente sa začína boj o cenu objednávky. Získanie je už za nami. Práve sa totiž stalo. Zatiaľ netuším, čo presne chce, ale veď on sa vymáčkne. Veď je jasné, že niečo chce získať.

Nasleduje konečne otázka, čo sa odo mňa chce. S ohľadom na to, že ide o prostredie internetu, sme už premrhali mnoho jalových slov, ale dobre. Jadrom celej objednávky je: kde sa mozno osobne alebo cez telefon dozvediet o tom, ako to cele funguje a ako to spojazdnit pre pristipkara – V článku sa hovorí o službe Paypal. Logika hovorí, že sa treba pýtať majiteľa služby Paypal, ako to celé funguje. Ale škoda by bolo len tak vyhodiť objednávku cez okno. Obzvlášť keď nasleduje:

Vsade je tolko balastu, ze clovek nema uz chut lietat po nete a stracat cas citanim a vyhladavanim. – čiže Zdupľovanie vlastnej neschopnosti, nemožnosti a tiež zdupľovanie potreby objednávajúceho. Toto zdupľovanie okrem iného ukazuje, že cenu za zrealizovanie, ktorú sme si predbežne skalkulovali môžeme bezpečne zdvojnásobiť bez toho, aby sme o objednávku prišli. Objednávateľ sa nám sám dobrovoľne vyjadri, ako veľmi je pre neho naša služba cenná. Ako a ktoré jeho tajné potreby skutočne rieši.

V tomto momente za rokovacím stolom musia prísť dva kroky. Prvým je získanie maximálneho množstva podrobností o jeho potrebách a druhým je utvrdenie objednávateľa v tom, ako moje služby riešia jeho potreby. Načrtnem tú druhú časť:

Áno, internet obsahuje hafo balastu a v tomto hnoji trochu perál. Ak sa naučíte v tomto balaste pohybovať, naučíte sa pracovať na internete. Ak sa vám nechce učiť, nemáte čas, zaplaťte si človeka, ktorý to urobí za vás. Ušetrí váš čas, vaše peniaze, nájde vám, urobí za vás, prinesie vám pod nos…

Klinec nakoniec, ktorý zužitkujeme v referenciách, v podpore predaja po predaji: Navyse v rustine som omnoho lepsi ako v anglictine, ale najlepsie mi ide rodny jazyk. Zdupľovanie nutnosti vynaložiť námahu, čas, peniaze na to, aby človek mohol pravovať plnohodnotne na internete, aby dokázal bezozbytku využiť informačné bohatstvo, ktoré niekde tam hlboko na internete je.

Ja zdupľujem, v tých referenciách (Nie pri podpisovaní zmluvy, vtedy sa čuší!!!), koľko peňazí, času a námahy (v tomto poradí) som dotyčnému ušetril tým, že som za jeho peniaze zrealizoval svoje služby. č.b.t.d.

Uff, skoro som sám seba presvedčil o tom, aké výhodné by bolo keby som si u seba objednal osobné školenie o implementácii Paypal. Asi to urobím. Benefity (fuj, kam len na tie slová chodím) sú jasne na mojej strane. 😉

Aby som nezabudol: Štrukturovaný návod je tam, kde by ste mohli nájsť každý Recept na život, keby sa mi chcelo (vidíte už tú objednávku?), teda v článku Postup pri založení PayPal účtu – Recept na život. A priama odpoveď komentujúcemu? Čo napríklad takto:

Neviete variť? Kúpte si polotovary v cene ktorých platíte za ušetrený čas. Ak si neviete ani ohriať mrazenú pizzu, zaplaťte si jedlo v reštaurácii. Ak neviete na sieti hľadať a spracovávať informácie v angličtine, kúpte si túto schopnosť.

Vonkoncom to nie je odpoveď hodná obchodníka, ale je to pravda.

Sign up for PayPal and start accepting credit card payments instantly.

Zdieľať?