Hokej v STV-tragédia strieda tragédiu

Hokejové štúdio moderuje absolvent redaktorskej škôlky. Do maturity má skutočne ďaleko. Hostia majú oproti nemu slovník bohatší no stále je to tak na úrovni práve končiaceho deviataka.

Autorský obsah v prestávkach podľa vzoru modernej žurnalistiky.  Tam to ale končí, že je to podľa vzoru. Ďalej je to už len nezáživné a bezobsažné.  Moderná grafika, vizuálne triky, dramaturgický nápad, všetko chýba. Človek sa až bojí, či sa niekde nezjaví chlpatý mikrofón a kombajny.

Internetové vysielanie? Formát 16:9 natiahnutý a zdeformovaný do štvorca. Vysielanie podivne kúskované do 10-30 minútových nepriliehajúcich blokov s minútovou prestávkou. Rozdelenie uprostred akcie, to poteší. Hokejista so strelou tých 60 sekúnd počká.  No je to jedno, rozlíšenie ako čase 54kb modemov neumožní vidieť puk. Interakcia, diskusie, zdieľanie budú objavené v budúcom storočí. Ale v zásade som šťastný, keďže som získal licenciu na pozeranie od nejakého nesúvisiaceho servera.

Hokej na Trojke je jedinečná šanca, ako masívne podporiť prechod domácností na DVB-T. Premeškaná.

Slovenské zápasy na Jednotke ako v začiatkoch vysielania Československej televízie, keď druhý program ešte nebol, prípadne sa nedal skoro nikde naladiť.

Ach jo! Ach jo! Ešte aj Fíni nič nehrajú a prehrávajú s Dánmi 1:4.