Keď na event do Nemecka, tak jedine na Giga

Malé skromné nenápadné foto-poznámky z návštevy geochachingového gigaeventu v nemeckom meste Mainz.

Toto bol môj druhý giga event, takže som tušil, čo mám očakávať. Všade bude veľa kešérov. Kým mimule sa to týkalo len olympíjskeho parku v Mníchove, tentokrát bol kešerov plný Mainz.

Akcia sa konala v „kongresovom centre“ patriacom pod Gutenbergovo múzeum. Na prízemí bola historicky druhá európska MAZE výstava. Na poschodí organizátori dokázali zaplniť všetko. V predsálí a hlavnej sále boli porozkladané stánky predajcov všelitočo s tématikou geocachingu. Rôzne trakovateľné predmety, geocoiny – trakovateľné mince, horolezecké a turistické potreby, schránky na poklady – od obyčajných kešiek po všelijaké maskoviacie. Ani ruka nechýbala.

V menších prednáškových miestnostiach prebiehali sprievodné prednášky. V jednej boli voľne k dispozícii cestovateľské predmety, ktoré sme si všetci mohli voľne zalogovať. Na voľnej ploche bola škola lezenia či výuka jazdy na segwejoch. Mrknite na fotky a uvidíte.

Najväčšiu zábavu tentokrát priniesli lab-kešky. Organizátori pripravili 3 sady po 10 lab-kešiek. Jedna sada bola pre majiteľov prístrojov s CHIRP technológiou. To ma nezaujalo, nemám taký. Ďalšie dve sady, celkovo 20 kešiek boli klasické labky rozhodené po celkom starom meste a priľahlom okolí. Témou jednej bol Gutenberg a témou druhej sady boli pamiatky Mainzu z rímskych čias.

No poviem vám, dobre to vymysleli koťuhy organizátorské, nachodili sme sa so synom ako dávno nie. Pri zbere indícii, ktoré potvrdzujú „nález“ lab-keše sme prešli skutočne celé historické centrum a zažili si  Mainz na vlastnej koži.

Gigaevent znamená, že na na takomto stretnutí zíde viac ako 5000 kešerov. Takže sme sa stretávali na každej lokalite a po ceste medzi jednotlivými keškami sa navzájom zdravili úsmevom s ďalšími kešérmi.

Tak poďme na fotky. Pri fotkách  je sprievodný text.

Zdieľať?