Len tak, však je leto

Dávno som nič nenapísal, tak si hovorím, že napíšem. Neskalných upozorňujem, že to bude strata času. Žijeme ale v slobodnej krajne, tak si môžeme slobodne aj strácať čas.

Ja som vám hovoril, že to bude strata času. Neveríte? Uvidíte!

Za posledných niekoľko týždňov sa toho udialo haba fúru. Skončil školský rok, školácky aj ten škôlkársky. Dcéra prečítala už niekoľko kníh a vrhá sa stále na ďalšie a ďalšie. Syn sa naopak vrhá na počítanie. Dva mesiace prázdnin začali elegantným voľnom 2+2 (tu v ČR) Mne by sa ale skôr páčilo voľno v stredu. Dva dni práca, voľno na odfúknutie, premyslenie stratégii na víkend a dva dni práce. Potom poctivý dvojdňový víkend a znova na dva dni do práce. To by sa celkom obrátili tie smrduté povzdychy zo „Zas do práce“ na radostné „Zasa voľno“. (Nepoznáte náhodou smajlíka na vyjadrenie intonácie vety? Práve by sa mi to hodilo.)

Niektorí blogéri majú pravidlo, čo článok, to odkaz. Sympatizujem s týmto pravidlom. Tu je ten odkaz. Je to náhodný výber z mojich bookmarkov. No, nie je tak celkom náhodný, je to reakcia na výzvu, ktorá padla v článku Moje obľúbené značky (nehorázna propaganda!). Blog – Tomáš Bella (blog.sme.sk) Uvediem moju obľúbenú videopožičovňu. Skúste cinetik.cz Momentálne som dočasne odhlásený, ale boli časy, keď posielali DVD ako obyčajný list a nebolo teda treba chodiť na poštu. Normálne z asi 30 sa mne stratilo len jedno. A aj to si vzali na seba. Joj, dobrá to bola služba, ale ako obvykle, kvôli pár debilným nepoctivcom museli zmeniť pravidlá. Ale aj tak je to bola príjemná služba. Chápem, že je vám ten odkaz platný ako mŕtvemu zimník v lete, ale zareagoval som na výzvu. To mi nemôžete uprieť.

Hovoril som vám, že to bude strata času, ale som rád, že v tomto sparnom lete si nájdete čas aj na obyčajné táranie. Veď je leto! Tak sa nemorte vážnymi témami.

Zdieľať?