Neveselá rekapitulácia ostatných dvoch mesiacov

Rád by som žil na mieste, kde veci skutočne fungujú. Kde mizantropia vyhynula, filantropa prekvitá a slová majú jeden význam. Žiaľ, okrem toho, že energia je prenášaná kvantovane, nie je v známom vesmíre veľa životných istôt. Akokoľvek, písať úvodníky je relatívne bezpečné. Teda ak mi nechcete v záujme vášho vlastného blaha vedome uškodiť.

Výťahy a iné nástroje životnej filozofie

Tak je nás opäť o jedného menej. Jedna náhrobná doska mi začína veľmi nástojčivo pripomínať kalendár. Nie, nepáči sa mi to. Ale to je tak všetko čo sa s tým dá urobiť. Ale predsa len jedno riešenie tu je. Bratranci a sesternice, najmä tí vyženení, by sa mali začať správať viac ako príslušníci ľudského rodu. Ale povedzte im to takto priamo… Ešte by sa stihli uraziť a je po hodinách.

A čo na to akvárko?

Som veľmi prekvapený, ale funguje to. Žiadne ďalšie úmrtia sa nevyskytli. Aspoň v akvárku. Vodu pravidelne, každé dva-tri týždne z 1/3 vymieňame, rybičky sa zavolanie prídu a zlikvidujú svoju dávku rýchlosťou blesku. Riasi rastú v medziach normy rýchlosťou, ktorou ich stíhajú čističe likvidovať. Fajn, to je.

Vyhodnotenie ankety

Hlasovanie v aprílovej ankete sa pretiahlo až do začiatku mája. Otázka bola: Čo si myslíte o pridelení a konaní olympiády v Číne? a vyhrala to fatalistická odpoveď Olympiáda je jeden veľký obchod a je jedno kde sa koná. Detailné výsledky boli takéto:

  • Olympiáda nemala byť Číne vôbec pridelená. – 17 kusov (25%)
  • Olympiáda v Číne je pošpinením olympijskej myšlienky. – 11 kusov (16%)
  • Olympiáda je jeden veľký obchod a je jedno kde sa koná. – 20 kusov (30%)
  • Olympiáda by mala ignorovať politiku Číny. – 4 kusy (6%)
  • Olympiáda pomôže Číne na ceste k demokracii. – 2 kusy (3%)
  • Olympiáda je pre Čínu uznaním a odmenou za pokroky v oblasti demokracie. – 3 kusy (4%)
  • Olympiáda v Číne je mi ľahostajná. – 10 kusov (15%)

Nič veselé z výsledkov by som nevyvodil. Tak to nechám tak. Aj ostatné udalosti okolo olympijskej pochodne a znakov dávajú za pravdu tomuto postoju. Asi olympiádu na blogu 4M odignorujem a to spôsobom zásadným. Ak chcete pripojte sa. Myslím, že sa nechám inšpirovať podľa alian.info

V máji som tu mal trochu oddychovú otázku. Veď kto si na záchode neoddýchne? Blahej pamäti, keď sme chodievali každý rok na 4 týždne do školy prírody, bol záchod príjemným vyslobodením zo štúdijného voľna. Aby vás nezmiatol ten názov. Voľno znamenalo, že sme hodinu a pol povinne čučali do učebníc na látku, ktorú som mal v hlave za 15 minút. Bol to každodenný boj o to, ako prežiť a neunudiť sa k smrti. Pamätám si, že po týždni som vyladil svoj defekačný reflex na minútu presne doprostred štúdijného voľna. Ale dosť bolo fekálnych príhod, dáme vyhodnotenie ankety.

Otázka v máji bola: Čo by ste urobili s mravcom na bielych kachličkách Vášho záchoda?

A výsledky sú nasledovné:

  • Zašliapnete ho? – 16 kusov (42%)
  • Necháte ho kráčať za svojim cieľom? – 8 kusov (21%)
  • Podstrčíte mu do cesty noviny a vyhodíte ho na ulicu? – 14 kusov (37%)

Viete vy čo, návštevníci moji? Pekní vrahúni ste vy veru 😉 A j so mnou. 😀

Anketa na júl bude ohlásená samostatným článkom.

Poďakovanie sponzorom

Počas predchádzajúcich mesiacov som sa s pravidelným mesačným úvodníkom nejako významne neponáhľal. No tentokrát je to inak. Ide o peniaze a to sa potom dejú divy. Takže komu budem tentokrát, hromadne za dva mesiace ďakovať za podporu blogu 4M?

Najprv obligátne Adsense. Za apríl to bolo 47,07 US$ a za máj 30,21 US$ Keď na to tak pozerám, zaujímavé… Čosi kdesi mi napadá vysvetlenie. Ešte tento mesiac si to budem skúmať a uvidíme.

V pravom stĺpci si kúpil reklamu magazín magmag.sk Pekné od nich. Nejako to zásadne neskúmam, ale na pozadí bežiaci skript od MyBlogLog občas ukáže, že ide o zaujímavý zdroj návštevnosti pre nich. Cena sa nehovorí.

Nový reklamný formát www.scratchback.com po počiatočnom rýchlom obsadení troch miest čaká na ďalší impulz. Platba uvedené linky je už doma na mojom Paypal účte. Aktuálna cena odkazu je 13US$, bacha na diakritiku, nepoužívajte ju.

V apríli som mal aj jedného darcu. Od mne známeho dorazilo na môj Paypal učet 10€

Ak máte chuť byť v tomto zozname, pravidlá inzercie na blogu 4M sú tu a tlačítko daru prostredníctvom Paypal alebo platobnej karty je v pravom stĺpci.

Záverom

Bodka. Na budúce to bude veselšie, uvidíte. Veď začnú prázdniny, všetci si vezmete dovolenky a konečne bude v uliciach veľkomiest menej áut. Už aby to bolo. Tie prázdnejšie ulice.

Zdieľať?