Nový webhosting, nová doména, veľká radosť.

Pretože je víkend, zverejňujem niekoľko starších až prastarších článkov, ktoré som publikoval v prvej verzii blogu. Jedným z dôvodov je aj ten, že chcem tieto články preniesť do nového systému, aby som mohol staré a nezáplatované CMS vypnúť. Tiež si myslím, že mnoho mojich súčasných čitateľov tieto články nečítalo a bola by škoda, keby zapadli do zabudnutia. Tento článok vyšiel dňa 04. 02. 2004 (318 x prečítané)

Screenshot starého webu (4M)
Screenshot starého webu (4M)

Je príjemné písať o rozvoji. Nasleduje pár riadkov o tom, ako sa nám pokazila telka, ako začal môj život na Sieti a ako to pekne pokračuje od 2.2.2004 slobodne bez reklám.

Matúško mi dal veľkú pusu a večer ostal len pre mňa. O pár týždňov sa priblíži ročné výročie nášho pokazeného televízora. Spomínam si na to ako by to bolo dnes. Maťka ma víta doma z práce a hovorí, že sa pokazil televízor. Neveriaco som naposledy kisňu zapol a naozaj. Nič, len trápne zrnenie. Nie že by som neveril, ale chlapský princíp nedovolí nechať technické veci len pod ženskou kontrolou. Pamätám si, a to je u mňa výkon, že sme telku mali pár dní na svojom mieste. Chodili sme okolo nej, však sa hádam nejako opraví. Aj sme s Maťkou vymysleli niekoľko stratégií, ako zmenežovať, škôlku, prácu, kojenie a návštevu servisu. Nestalo sa doteraz. Asi chýbala základná, iniciačná energia. Postupom času nám stále menej a menej telka chýbala.

Spočiatku som hlavne ja pociťoval naozajstné abstinenčné príznaky, ale tie pomaly odozneli a dnes po mojej závislosti od televízie niet ani stopy. Namiesto telky sa objavila iná závislosť. Sieť! A vďaka poruche voľajakej zásadnej a zložitej elektronickej súčiastke vznikol tento web. Najprv v podobe statického html, ktoré generoval FrontPage. Nasledovalo objavenie phpRS a free webhosting fbi.cz. Po zlých skúsenosstiach s výpadkami a podporou som presídlil na webzdarma.cz. Stále sme ale spolu s Mirom diskutovali o serióznom webhostingu a serióznej vlastnej doméne.

Mám rád okrúhle dátumy. A jeden taký krásny okrúhly dátum dol 2.2.2004. Vten deň sa ozvalo cililink od ICQ-čka, Miro len tak nenápadne poslal krátky link a mne bolo jasné, že je to tu. Naša krásna doména zh4a.sk.

Prajem si aby tento priestor bol symbolom slobody, nezávislosti, pohody a všetkého dobrého čo Sieť môže priniesť. Nehynúca a večná zásluha samozrejme patrí Mirovi, ktorý vyriešil všetko to papierovanie okolo domény .sk a webhostingu.

Zdieľať?