Paródia: „Mäsiari by sa mohli vzdať časti marže, navrhuje štátostrana“

Niekde uprostred 80. rokov minulého storočia:

Zákazníci by mohli opäť viac ušetriť na mäsových výrobkoch. Ministerstvo mäsovej obrany plánuje dať mäsiarstvam možnosť vzdať sa časti svojej marže v prospech zákazníkov. Zľavy by sa mali týkať bravčového a hovädzieho mäsa, taktiež mäsových výrobkov, údenín a diétnych párkov.

Vzdať sa časti svojej marže nebude pre mäsiarov povinné. Aj samotná výška zľavy bude na jeho rozhodnutí.  Zo zákona to však bude maximálne 50% z ceny celkového nákupu zákazníka.

„Dávame možnosť, aby zákazníci skutočne, reálne áá sa im znížil v mäsiarni cena za mäso. Cena je dajme tomu 5 a vy reálne vytiahnete z peňaženky len napríklad 3€“, hovorí minister.

„Normálny mäsiar nemá šancu dávať zákazníkovi niečo, niečo zo svojej v úvodzovkách „marže“.“, hovorí zástupca mäsiarní.

Majitelia malých mäsiarní s rozhodnutím ministerstva nesúhlasia. Na jednej strane chcú zákazníkovi zľavu poskytnúť, na strane druhej by to bolo pre ich mäsiarne likvidačné. Najhoršie na tom sú malé mäsiarstva  v chudobnejších častiach Slovenska.

„Bude to pre nás znamenať ťažký život. Lebo musíme si rozmyslieť čo zoberieme, aké mäso zoberieme a.. Bude to zlé.“, hovorí mäsiar z Rabče.

„Pre našu malú mäsiareň to bude likvidačné.“, pridáva sa mäsiar z Bratislavy.

„Bežným mäsiarom, myslím si, že je to nereálne, aby sme poskytovali.Pretože cena za mäso je strašne vysoká.“ – zaznieva hlas z Martina

Ministerstvo ruší rôzne bonusy na zľavy v mäsiarstvach. Podľa šéfa rezortu len navyšovali spotrebu mäsa a zákazníkom skôr ponúkali komerčnú ako odbornú stránku pri predaji mäsa. Vzdať sa  časti svojej ceny v prospech zákazníka je podľa ministra cesta, ako zákazník ušetrí reálne peniaze.

Spracované volne podľa

.

Zdieľať?