Počas 20 minút a 10 kilometrov potenciálne 3 reklamácie

Život nie je jednoduchý. Naozaj sa snažím pozerať sa na svet optimisticky. Som síce optimista, ale aj lekárnik. Takže viem o živote a aj o vás svoje. A keby len ten lekárnik vo mne bol proti môjmu životnému optimizmu. Ani život sa nesnaží odmakať si svoj diel optimizmu. Veď posúďte sami.

Vyjdem z dvora a tam nový asfaltový povrch ulice.  Ako som sa neskôr dozvedel, môžeme byť radi, že sa to konečne podarilo. Keďže nám za humnami stavajú obchvat, tak to máme vraj za dobré slovo a nejakú tú službičku od obce.

Pred cca 5-8 rokmi nám zavádzali plyn. Takže cca 5-8 rokov bola naša ulica jednou z kvalitnejších súčastí Slovenského národného tankodromu. Teraz je pekná hladká vyasfaltovaná. Hups, nevybagrovali ju, nedoviezli základnú vrstvu štrku a na ňu asfalt. Rovno na ten tankodrom finišét položil asfaltový koberec. Takže sa úroveň vozovky dostala na úroveň obrubníkov. Ulica je  šikmo v briežku a dole kopcom. Obrubníky viedli vodu do kanálov. Teraz mi bude tiecť do záhrady a susedovi podo mnou do pivnice. Viem to, pred pár rokmi nám to predviedol prívalový dážď. Teraz nám to bude predvádzať každý dážď. Šlendrián, ale od srdca.

Z dvora som sa dostal na hradskú a tou do okresného mesta. Hneď pri vjazde merali policajti rýchlosť autám, ktoré okresné mesto opúšťali. V úseku, kde nie je žiadna zástavba, žiadny chodci. V úseku dvojprúdovej ulice. Okrádať a buzerovať. Šlendrián, ale z rozkazu.

No a potom som dorazil do cieľa svojej cesty, do predajne O2.Sk, kde som podal reklamáciu na účet za mobilné služby. Počas dovolenky vo Francúzsku som si aktivoval balíček EU-internet 25MB/2€/deň. Informačné SMS chodili ako sa patrí. Na faktúre nie je o balíčku ani zmienka, naúčtovali 95MB roamingových dát natvrdo za cca 163€ bez dane.

Podľa mňa sa chytili do pasce. Sami nastavujú zákazníkom obmedzenie dát na 50€ ako implicitné nastavenie. Keď aktivujú ten špeciálny balíček, je automaticky vypnutý ten strážny pes. Takže môže nastať len jedna z dvoch možností: Alebo sa účet  50€ zastaví dátové služby, alebo sú dátové služby za 2€/25MB/deň.  No a potom je tu ten ich marketingový záväzok, že faktúra nebude väčšia ako nejaký 50€ (či koľko presne). Šlendrián, ale z korporátnej hlúposti.

No čo vám budem rozprávať. Miestna samospráva, štátna správa, súkromná firma. V intervale 20 minút a vo vzdialenosti 10 kilometrov. Život to proste vzdal a úplne rezignoval na svoj diel starostlivosti o môj optimizmus.  Asi si otvorím liečebňu nanizmu trpaslíkov.