Pracovať pre seba nie je riskantné

Zas som sa začítal do anglického textu. Úplne ma to pohltilo. A keď čítam, tak sa dá veľmi ťažko písať. Ale premohol som sa a odtrhol.

Steve Pavlina zhrnul 10 spôsobov, ako optimalizovať svoj normálny deň. Zaujali ma tam dve veci. Jedna je jeho návrat k sledovaní televízie. Som na tom podobne. Telka sa pred rokmi sama zrušila a nejako nebolo tej energie, ktorú sme potrebovali na jej zanesenie do opravy. A tak sme začali televíziu nepozerať. A ide nám do dobre. Momentálne už nejaký ten prijímač mám občas k dispozícii, ale zistil som, že dlhodobejšie nepozeranie ma odučilo sedieť dlho pri bedni. Skôr sa obzerám po alternatívnych spôsoboch, ako je nahratie si programu aby som si ho mohol pozrieť ak vyjde čas a v mne keď mi to bude vyhovovať.

Druhá vec, ktorá ma zaujal jeho postoj k práci pre seba. Považuje ho za menej riskantný ako by sa na prvý pohľad zdalo:

The biggest risk isn’t going broke; if you go broke, you’ll recover soon enough — that’s really no big deal. The far greater risk is that you’ll miss opportunities, and that’s what most employees do every single day; their ripest value-generating ideas die on the vine. No one benefits when that happens.

Tak si spravte svoj malý súkromný biznisík.

Spomína tam aj hafo ďalších zaujímavých vecí. Ten článok je celá poňatý ako zhrnutie niekoľkých článkov, ktoré na danú tému napísal. Celý jeho blog sa točí o tom istom. Ako byť šťastnejší, múdrejší, spokojnejší… V niektorých sa nezhodneme, v niektorých áno. Veď si to môžete prečítať aj sami. Že je to po anglicky? A to je problém?

A keď už budete nabúšený a optimalitovaný do maxima, tak si vyhraďte jeden deň, ktorý s rozkošou premrháte.

Zdieľať?