PRP: Zadajte svoje meno do vyhľadávača

Lustrujete kadekoho, tak sa mrknite na to,  čo približne vidia ostatní, keď si lustrujú vás.

Je to približne, pretože po vzore Googlu sa všetci snažia poskytovať personalizované výsledky vyhľadávania. Google to robí extrémne intenzívne. Takže trochu inak vyzerá stránka výsledkov vyhľadávania (SERP) ak ste na google.sk a inak na google.com, inak ak máte nastavený iný jazyk, inak keď ste prihlásený do svojho google účtu a tak podobne. Tých faktorov je neúrekom.

Akokoľvek, aspoň základnú predstavu o tom, čo o vás hovorí Google alebo Bing ostatným, môžete získať.  A ak vás zaujíma pohľad úplných IT laikov, mrknite aj sem. (To sú veci, čo človek na tom Zozname nenájde…)

Z tejto rady vyplýva ešte jedna: Ak si neurobíte na rôznych významnejších serveroch svoj profil vy, urobí si ho za vás niekto iný.

Zdieľať?

2 komentáre pri “PRP: Zadajte svoje meno do vyhľadávača

  1. skaredo sa to vola reputacny manazment, dolezite je pozriet aj prezyvky, ak nejake clovek pouziva, pripadne si robit monitoring cez nastroje typu google alerts

  2. skaredo sa to vola reputacny manazment, dolezite je pozriet aj prezyvky, ak nejake clovek pouziva, pripadne si robit monitoring cez nastroje typu google alerts

Komentáre sú uzavreté.