Rabovanie Slovenska darovaním

Príjemné Vianoce vám prajem a do nového roka veľa zdaru pri platení vyšších daní a odvodov, debilkovia moji. Vaša demokratický voľba, vaše peniaze. Á pardón, už nie sú vaše.

Pätnásťtisíc eur pre dedinu Hrušovany, odkiaľ premiér Robert Fico pochádza. Ďalších pätnásťtisíc pre Veľké Dvorany, kde žije Ficova mama.

Rovnakú sumu poslali občianskemu združeniu Topoľčiansky hrad, ktorému šéfuje Ficov bratranec Rastislav Rybanský.

Všetkých obdarovala krátko pred Vianocami štátna akciovka Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS), ktorú ovláda Smer.

via SME.sk | Smer má šťastie na dary od štátu, tisíce dali aj Ficovej rodine.

Štátny rozpočet v našich rukách je horšie ako atómovka v rukách severokórejčanov.  Radšej hrozný koniec ako hrôza bez konca.

S týmto štátom nechcem mať nič spoločné. Vlastne so žiadnym štátom nechcem mať nič spoločné. Ešte by si ma mohli pomýliť. Veď také štáty môžu tvoriť len debilkovia.

Napríklad ste starosta a chcete kúpiť opravu mosta. Lacnejšia ponuka znie na milión eur plus nula vytvorených pracovných miest. Druhá ponuka je o 90­tisíc eur drahšia, no stavebná firma vám sľúbi, že základy bude kopať aj jeden nezamestnaný z vašej obce.
Ak súťaž vyhodnotíte podľa Kaliňákovej metódy, vyhrá drahšia firma a vy si za verejné peniaze kúpite načas aj jedno pracovné miesto. Zaplatíte zaň 90-tisíc eur. Ak vám zákon takú šialenosť nepovolí, vyhrá firma, ktorá ponúkla milión eur. A vy môžete za ušetrených 90-tisíc eur zamestnať u miestnych podnikateľov hladko aspoň troch ľudí.

Hovoríte, že by vás voliči hnali, ak by ste dotovali 30-tisíc eurami jedno pracovné miesto? Aha, ak by ste nakupovali Kaliňákovou metódou v tendri drahšie, málokto by si predraženie uvedomil a ešte by sa vám aj poďakovali, aký ste vy len sociálne mysliaci manažér.

via Kaliňákova metóda | Redakčné | komentare.sme.sk.

 

Ľudí, ktorí by mali dozerať na rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie, má vyberať vláda. Pracovať majú zadarmo.

O zvýšení ceny štátnych zákaziek cez dodatky nemajú od leta rozhodovať úradníci na ministerstvách alebo úradoch. Odobriť ich bude musieť deväť ľudí z Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Jej členov má vymenovať vláda na päť rokov. Ešte pred mesiacom počítal minister vnútra Robert Kaliňák (Smer), ktorý novelu pravidiel štátnej tendrov pripravuje, s možnosťou obmeny časti členov rady každé dva roky.

via Smer môže ovládnuť radu, čo má dozerať na tendre | Slovensko | ekonomika.sme.sk.

Nebudem sa opakovať v komentovaní, tutohľa som sa už vyjadril:

Ak by sme z celého výberu daní zaplatili podporu v nezamestnanosti všetkým úradujúcim politikom a štátnym úradníkom, ešte nám zostane pre každého daňového poplatníka na oslavné šampanské.

Pod čiarou: Aj môj charakter demokrata má svoje hranice. Až na samý okraj ho vyšponoval ostatný prieskum volebných preferencií občanov Slovenska. To naozaj dúfate, že sa aj vám ujde?

2 komentáre pri “Rabovanie Slovenska darovaním

Komentáre sú uzavreté.