Včera boli 80. roky

Keď som na jednom konkrétnom mieste, nikdy nezabudnem využiť príležitosť popočúvať si originál ruštinu. Je taká príjemná do ucha a aj do uška.

Tak aj včera som si s chuťou pozrel новости na nejakom ruskom kanále. Asi jednotka z Ostankina to bola. Plošne očkovali hyd proti vírusu chrípky, Putin nabádal k vyššiemu pracovnému nasadeniu kdesi vo Volgograde a starý ruský generál vyhlásil, že keď Česi a Poliaci postavia pre amerikánov ten radar, ta, že on namieri rakety stredného doletu na Prahu a Varšavu.

Výdobytky socializmu, kolchozníci, hnusné uniformy, glasnoť a perestrojka. Potom som nalistoval na nejakom slovenskom kanále absurdný vírusový triler v kanadskej produkcii.

Včera boli 80. roky ako vyšité. Prečo som sa ja len chytal toho ovládača?

Keď sa na to pozriem z odstupu a nadhľadu, skrátene odhľadu, pochopil som, ako sa na nás pozerali a o nás zmýšľali západniari.

Ráno to nebolo o nič lepšie. Kim sa naštval, že mu po ceste autom zavadzalo nejaké auto japonskej výroby, tak po príchode do ofisu, zakázal preventívne všetky autá japonskej značky. A na oslavu tohoto múdreho rozhodnutia doprial svojim nevoľníkom fľašu pálenky a oleja, 10 vajec a vrece múky nad bežný prídel. Aj rádio som vypol.

Keď má človek svoju RSS čítačku, hneď je krajšie na svete. Vlastné vytitrované správy.

Zdieľať?