Zaslaná pošta

Nohavica vo svojej pesničke Babylon hovorí, že keď vás niekto kopne a potom sa ospravedlní, je to aj tak na pendrek, pretože to čo tečie z vášho rozbitého kolena je vaša, nie jeho krv.

Bol som na pošte poslať DVD-čka do Cinetiku aby mi mohli poslať ďalšie. Bolo okolo obeda, pošta plná asistentiek, sekretárok a iných… s plnými sieťovkami, igelitkami a náručiami firemných listov, ktoré nevyhnutne musia byť poslané doporučene. Postavil som sa do radu a čakám. Každá má kopu listov v ruke. Nuž som si vybral z dvoh radov ten, v ktorom som videl, že stoja len obyčajní ľudia s jedným, dvami listami či poukážkami. Predo mnou mladá kočka, v ruke jeden list. Po chvíli pomalého postupovania k okienku sa ma opýtala, či si môže odbehnúť zatiať opodiaľ vypísať podací lístok. Hovorím, že hej veď čo človek pre peknú babu neurobí.

Pomaly sa posúvam a posúvam a kočka sa vrátila. V ruke 30 až 35 listov, každý so samostatným podacím lístkom. Hovorím si: Baba ma dobehla, ale bude to rýchly proces, pretože nad 10 KS je to hromadné podanie a treba mať hromadný podací list. Pani za prepážkou ju pošle vypísať si hromadný a ja budem na rade.

CHYBA v matrixe

Poštárka: „Nemusíte to samostatne vypisovať, môžete použiť hromadné podanie“
Ona: „O tom som nikdy nepočula“
Poštárka: „Na stránkach si stiahnite formulár“
Ona „AHA“
a poštárka postupne pojednom spracovávala hromadné podanie ako jednotlivú zásielku.
A ja som čakal a za mnou ďalší s jedným dvoma listami…

Keď som prišiel domov a zatváral za svojím autom bránu, tesne okolo mňa prechádzal jeden pán. Prebleslo mi hlavou: Keby som teraz trochu rýchlejšie pohol tou bránou, má peknú hrču na hlave. Ja by som povedal prepáčte, ale jeho by to bolelo.

Ešte nie je koniec:

Večer prišla Marta z práce a z radosťou v očiach mi hovorí: Doniesla som ti nového Pratchetta, bude sa ti to páčiť, volá sa to Zaslaná pošta. Povedala ona, ale ja som počul Zasraná pošta.

A bolo aj pokračovanie:
M + M + M + M (4M) – Tri okienka a jeden rad
Zdieľať?