Extenzia pre Firefox v úlohe finty fň

Bez prehľadávania navštívených stránok sa Google desktop search u mňa zatiaľ veľmi nevyznamenal. Vyhľadáva kvalitne, to hej, ale nič mimoriadne zatiaľ nepredviedol. Tak som mu dnes začal podstrkovať aj mnou prelezený web a uvidíme. Vzhľadom na to, že používam Firefox, bolo treba použiť fintu „fň“ a ako sa rýchlo ukázalo, vrátane „bulharskej konštanty“.

Fintou, ktorú som odkukal od počítačového nadšenca , je použitie extenzie Slogger. V počte extenzií na počítačového nadšenca ešte nemám. On bol onehdy na počte 45. Myslím, že toto už nie je zdravé. Ja som len na čísle 8. Tou ostatnou je Slogger. V zásade sa mi táto extenzia ani trochu nepozdáva. Je to také špehovanie samého seba. Jej používanie je však momentálne asi jediným spôsobom, ako prinútiť Google Desktop Search, aby indexoval mnou navštívené stránky. Ako náhle Google desktop search začne podporovať indexovanie webov navštívených Firefoxom, zmizne, len sa tak po nej zapráši. Google Desktop Search, so svojou kešou, je v podstate tiež špehovanie samého seba, ale má aspoň zmysluplné využitie.

Po prvotnom testovaní mám jednu radu: Po inštalácii extenzie Slogger je treba v preferenciách do zoznamu zakázaných webov doplniť IP adresu 127.0.0.1. Pod touto IP sa prezentujú výsledky od Google Desktop Search. Tie sú webovou stránkou, tú si Slogger uloží, Google Desktop Search zaindexuje ako zdroj informácii a pri najbližšom vyhľadávaní zobrazí ako najrelevantnejší odkaz na prvom mieste, ten si slogger uloží, GDS zanidexuje… No slovom, špirála sa točí a točí a miesta na disku ubúda a ubúda.

Ak budete dlho dumať nad tým, ako vôbec Slogger prinútiť pracovať, prečítajte si návod. Pomáha to.

Súvisiace články na mojom webe:
Práve tu som kritizoval anglické rozhranie a prácu s extension.
Ako dopadli Firefox a Gmail?
Popisky pre Firefox extension (rozšírenia) v slovenčine