Keď už sme to zasadili…

jahody v miske
Jahody

… tak si to aj zjeme! Jaaaj jahôdky sa urodili. Minulý štvrtok som len tak náhodne prebehol radky a príjemne sa napásol. Bolo ich tak akurát, aby som ich príjemne cítil v žalúdku. To dnes, to bola iná záľaha. I bolo treba nasadiť priemyselné postupy. Žiadne zdržiavanie sa jedením, pekne všetko do misky. Ani hvízdať som nemusel.

Umyté to mrazničky, tie menej dozreté na tanier, posypať práškovým cukrom a objedol som sa jahôd ako dávno nie. A keby ste len vedeli ako mi krásne vonia kuchyňa…

Ak chcete, môžete si stiahnuť jahodovú tapetu na vašu plochu, rozmer 1024×768

Jo, a skoro som zabudol! Raz pred rokmi sa u nás zastavil kmotor. Bol vlahý večer, sedeli sme na schodoch a rozprávali sa. Pomaly padala rosa, šaty už boli odložené, všetko príjemne stíchlo, ani vietor nepovieval. Z chladničky som doniesol svokrove víno. Bolo to také zľahka zabudnuté víno. Farbu už nemalo úplne naj. Keď som ho otváral mierne zašumelo. Spozornel som a dal pozor, aby sa kvasinky naspodku nerozvírili. Sprvu som ho ani nechcel ponúkať, ale nedalo mi to a nalial som si na dno pohára. Juj, dobré pravé šampanské to bolo. Zajedali sme ho jahodami zo záhrady a bolo nám nádherne. Keď došlo víno, mrkol som do chladničky zas a objavil fajnový koňak. Ten sme potom dopíjali do tretej.

Náhoda si chystá niektoré zázraky roky, aby sa na ne ešte dlhšie roky spomínalo.

Zdieľať?