Návrat?

Obchádzal som včera večer sieť a nestačil som krútiť hlavou. Nejako nechápem, čo sa to vlastne stalo. Oči vidia, mozog nedokáže uveriť.

Tam, kde je ještě hůř » La Trine
Väčšina čo ňou nie je (spravodaj)

Titulná stránka SME
Vláda: SNS – školstvo, HZDS – spravodlivosť – SME online
Fico: Koruna neklesá kvôli politike – Pravda.sk

Zajtra zas vyjde slnko, noviny a vyjdem z úžasu. Poznám sa.

Nadpis je dvojzmyselný no nemám chuť sa tu vŕtať v detailoch. A ak je v nadpise otáznik, odpoveď je vždy nie. Toto nie na jeden a aj na druhý zmysel otázky, ešte viacej komplikuje hľadanie riešenia. Dokonca zlyháva aj môj obľúbený návod:

Pri riešení problému vždy pomôže, keď poznáme výsledok.
Pri hľadaní výsledku pomáha, ak poznáme spôsob riešenia.

Ale jedno riešenie ma predsa len napadlo. Uff, už som sa bál, no dobre to dopadlo.

Keď žijete v zahraničí prídete na to, že ste oveľa viac slobodnejší ako miestny. Je to v tom pocite, že ste to už raz dokázali, odísť do neznáma a od základu si vybudovať domácnosť, existenciu, domov. Viete, sloboda je práve v tom vedomí, že keď som to dokázal raz, tak to dokážem znovu.

Takže postup riešenia by sme mali, ešte ten výsledok (odpoveď na otázku z nadpisu) a ďalší úspešný deň za mnou. Nič si z toho nerobte, že vám unikajú súvislosti. Ja napríklad nerozumiem literárnej vede, ale zato si s chuťou idem prečítať ďalších pár strán.

P.S.
Keď si to po sebe čítam, tak zisťujem, že toto by nepochopila ani divá sviňa, takže nemá ani cenu otvárať komentáre. Ale napísať mi môžete.
Zdieľať?