Neberte si heslo do hrobu

Len si človek na niečo pomyslí, ako správny blogér formou: „To by bolo fajn blognúť“ a už mu to niekto vyfúkne rovno spred nosa. Ešte že sa to hneď nenaplní. Bŕŕ – som sa otriasol.

Onehdá som nastavoval niekoľko administrátorských hesiel na svojom novom domácom serveri. A napadlo mi, že čo ak by ma kdesi čosi… Veď viete, čert nikdy nespí, anjeli sa flákajú, len SMRŤÁK maká bez prestávky. Jeden nevie dňa ani hodiny a takto by som mohol morbídne, sarkasticky a čiernohumorne pokračovať ďalej a vy by ste sa nič zmysluplné nedozvedeli. Ako keby ste sa doteraz boli bývali boli dozvedeli.

Takže, jeden nikdy nevie… Ale už dosť! Teda jasne. Umriete si a čo po vás zostane. Len kôpka železa, ktoré by eventuálne aj ukrývalo nejakú spomienku na vás, ale heslo si nikto nepamätá.

Preto odporúčam, napriek všetkým bezpečnostným pravidlám, zasvätiť do svojich zvykov pri tvorbe hesiel svojich blízkych, na ktorých vám záleží, aby sa k svojim a vašim dátam dostali. Veď po smrti vám to už aj tak môže byť jedno. Šikovnou vecou je aj schránka v banke, alebo úschova u notára. Dokonca aj piaty kameň na druhom pilieri šiesteho mosta na ceste, kde sme sa prvýkrát držali za ruky je fajn. A keď zlyhajú všetky preventívne opatrenia tak v mojom prípade vecte, že:

Google will provide access to a deceased Gmail user’s account if the person seeking it provides a copy of the death certificate and a copy of a document giving the person power of attorney over the e-mail account, said a Google spokeswoman. (Objavené vďaka Idées fixes)