Nebudeme lepší, jedinou cestou je byť menší

Štát, to sme my. A kto z nás by nechcel byť podnikateľom vo firme Štát, s.r.o.? V štátnom  rozpočte a priľahlých odvodových zákutiach sa točí toľko peňazí, že v dnešných dňoch je jedinou motiváciou vstupu do politiky, je mať možnosť rozhodovať o sebepridelení platu, prémií a pečiatky. 

V týchto  vetách sa skrýva riešenie. Svojim deťom vždy hovorievam, že polovica odpovede je v otázke. Počúvajte, čo si prajete a polovicu riešenia máte hotovú. A tak je to aj v prípade zas a znovu potvrdeného fungovania podnikateľov vo firme Štát, s.r.o. Tentokrát na účet Poľska.

V těch dosud zveřejněných nahrávkách není nic, co by bylo trestné. Pečlivě jsou ale vybírány příklady, jak se elity přinejmenším rétoricky snaží ohýbat a manipulovat systém. Přesně to lidi znechucuje. Přesně tyto zprávy, jak politici piklí mezi sebou a se spřízněnými podnikateli a manažery, u nás vytvořily atmosféru, kdy nemalá část společnosti podlehla dojmu, že tady všechno řídí Matrix, a neváhají dát hlasy Andreji Babišovi, který slibuje, jak s ním zatočí.

Zdroj:  Palermo ve Varšavě. Polsko je v rozkladu – Echo24.cz.

Všetko pekne podľa zákona. Ale nepáči sa nám to.

Tak čo s tým? Sú len dve možnosti:

  1. Postupne sa všetci vystriedame a nakradneme si zo spoločného
  2. Nebude záujem kradnúť, keďže nebude čo.

Je nás na Slovensku cca 2,5 milióna. Štátnych funkcii je pár. Postupné vystriedanie by nefungovalo. Takže ostáva len a len zoštíhlenie.

Musí byť spoločenská objednávka

Aby sa tá naša firma Štát, s.r.o. skutočne zoštíhlila až do takej miery, že nebude mať žiaden význam z neho kradnúť, na to musí byť spoločenská objednávka. My sami musíme toto chcieť. Potom sa vyroja šikovníci, ktorí sa budú snažiť túto spoločenskú objednávku naplniť.

Ale chceme to? V ostatných slobodných a demokratických voľbách bez pištole na spánku si väčšina zúčastnených vybrala suverénne a s jasným prehľadom socializmus. To je veľký štát, veľké dane, veľké peniaze na prerozdelovanie. Veľké korytá plné štátnych peňazí na štátne zákazky. Štátne rozhodovanie.

???

Tak ako to s vami je? Naozaj chcete menej rozkrádania štátnych, teda vašich peňazí? Prosím vás, debilkovia moji, ujasnite si to prosím. Je technicky nemožné voliť si socializmus a súčasne si voliť menej rozkrádania a menej vyžratých bafuňárov, ktorých jediným príjmom v živote bola štátna zákazka. Leda že by ste túžili po osobnej frustrácii.

Nikto z tejto väčšiny netuší, ako funguje tento veľký Štát, s.r.o.

Štát plní z 90% úlohy, ktoré sú pre 90% občanov nedôležité až zbytočné. Politici z 99% trávia čas politikárčením.  Obsah pojmov spojených s fungovaním štátu a politického systému je z 90% rozdielny od skutočného, teda slovníkového, terminologickému obsahu.  Až 99,9% občanov nevie správne popísať, ako funguje ich vlastný štát.  Ani ja nie a to som chodil 17 rokov do školy.

Priatelia, tento text je založený na pozorovaní reálneho sveta okolo mňa. Z tohto záveru vidím jediné východisko:

Radikálne zjednodušenie, zoškrtania, zmenšenie všetkého a čohokoľvek čo nesie vo svojom pomenovaní prídavné meno “štátny”. Očistenie zákonodarného procesu až na dreň. Úlohu politického systému minimalizovať do čistej esencie samosprávnych úloh.

Bodka. Koniec návodu.

Zdroj:  Moja charakteristika štátu ako inštitúcie | M+M+M+M (4M).

Bude len ďalšou zbytočnou stratou nášho času a našich peňazí, ak budeme čokoľvek dnes existujúce analyzovať, preratávať, optimalizovať či reformovať.  Súčasné štátne inštitúcie a súčasný politický systém je v totálnych sračkách.

V štátnom  rozpočte a priľahlých odvodových zákutiach sa točí toľko peňazí, že jedinou motiváciou vstupu do politiky je mať možnosť rozhodovať o sebepridelení platu, prémií a pečiatky. Prečo na nás všetci serú? Lebo im to tak dáva zmysel.

Priatelia, štát nemá byť prečo firma. Úlohou podnikania je zarábať. Úlohou štátu je peniaze míňať. Míňanie nemôžete riadiť nástrojmi a postupmi, ktoré majú za úlohu prinášať zisk. Obligátnym spôsobom zvyšovania „zisku“ a pôžitkov zamestnancov a majiteľov firmy je zvyšovanie prevádzkových nákladov. Čo prejete, prejazdíte, presedíte, to nemusíte zdaniť. Naozaj majú takto fungovať štátne inštitúcie?

Jediným pracovným postupom sa musí stať vyhadzovanie, škrtanie, zmenšovanie, zjednodušovanie všetkého štátneho a politického. Otvorené informovanie, zverejňovanie ako samozrejmá súčasť každej platnosti akejkoľvek platby. Od nákupu špendlíkov, cez zdravotné výkony až po cenu ostnatého plotu na východnej hranici EU.

Len tak dokážeme veriť svojmu štátu.

Som presvedčený, že jedine to každému jednému z nás prinesie viac osobného šťastia a fyzického blahobytu.

Malý štát vás dokáže zachytiť v záchrannej sieti

Pre nikoho nemá reálny význam 90% bodov volebných programov. Sú tak nekonečne zložité. Jediné, čo zaujme ľudí je, že keď sa v živote nezadarí, že ho štát ochráni. Že mu niekto chápavý podá pomocnú ruku a nenechá ho umrieť v sračkách len preto, že si nenašetril sám. Stručne: Že solidarita je istotou. To je Zakopaný pes neúspešnej pravice

Som presvedčený, že demokracia poskytuje dostatok nástrojov, aby sa nám podarilo presvedčiť našich spoluobčanov, že inštitúcia štátu má slúžiť len a len ako záchranná sieť pred násilím a smrťou hladom a zimou.

Štát musí byť schopný odpovedať na jednoduchú otázku: Ak sa mi nebude dariť, ako sa o mňa štát postará? Jasne, zrozumiteľne, prehľadne.

No skúste si zajtra ráno vypočítať invalidný dôchodok, či podporu v nezamesnanosti. Stopnite si to. Od momentu, keď sa prvýkrát dotknete telefónu či klávesnice po moment, keď zistíte odpoveď.

Nechcite počuť ďalšie jednoduché otázky. Prestalo by sa vám páčiť tu žiť. Pritom je len a len vo vašich silách, aby odpovede na vaše otázky prichádzali rýchlo a jednoducho.