Poradím vám, ako sa vysporiadať s vojakmi na Kryme

Koľko rokov je hranica na to, aby bolo územie tradičnou súčasťou krajiny? Tisíc, ako „tradičné České kráľovstvo“? 200, ako v prípade Aljašky? 50, ako v prípade Krymu? Ja fakt neviem. A ani to nepotrebujem riešiť. Stačí sa zamyslieť, čo chcú občania. Veď som demokrat.Minule som napísal, že ide len a len o to, či vodcom pôjde o demokraciu, alebo o ovládnutie a zotročenie.

Stať sa to môže, ak sa nájde vodca-idiot. Preto sa treba obzerať okolo seba na potenciálnych vodcov, ktorí by išli až za hranice násilia. Ukrajina sa môže zopakovať kdekoľvek, ak takých nebudeme  ignorovať, nevoliť, odsudzovať, izolovať, zatvárať.

Nežná revolúcia prebehla nežne, lebo Gorbačov povedal, že nevadí a vojská západného okruhu majú ostať v kasárňach. Lebo na koniec UV KSČ nedalo pokyn armáde (a po štúdiu dobových prameňov sa zistilo, že tam taký bol). Proste tam boli v roku 1989 vodcovia, ktorí do toho nešli.

Zdroj:  Kedy by sa mohla zopakovať Ukrajina u nás? | M+M+M+M (4M).

Demokracia má okrem iného aj tú výhodu, že môžete realizovať svoje osobné túžby bez ohľadu na to, kto je vo vláde. Ak vládne vám nesympatický, je to menej pohodlné, ako keď vládne vám sympatický. Ale problémy nevznikajú. Len nepohodlie.Problém s Krymom (a celou Ukrajinou) je, že je tu dilema medzi demokraciou a diktatútou. A to je presne tá istá paralela so Sudetami. Demokracia by sa nemala vzdávať pred diktátormi.

Alebo sa mýlim a je úplne jedno, či si Krym vyberie v referende Ukrajinu alebo Rusko, pretože v oboch prípadoch ide o demokracie? Podobne, ako je jedno, či si Škótsko vyberie EU alebo Britániu, či Katalánsko zamení Španielsko za EU, či Gibraltar Britániu alebo Španielsko?

Ak ide v Rusku o demokraciu, prečo by sme nemohli počítať s tým, že sa, o čo ja viem 20 rokov, neuskutoční referendum na Kryme a výsledkom bude presun pod správu Ukrajiny? Demokracia je o dynamickej rovnováhe.

Ak ide ale o diktatúru -neopakujme Mníchov s následkami v podobe anexie Rakúska, Belgicky, Holandska…

Ide o súperenie demokratického sveta s diktátorom?

Počúvajte ma!!! Minule som to hovoril:

Otázka je len, ako po skončení olympiády bude riešiť “internacionálnu pomoc” Putin. Ak povie, že nevadí, tak riskuje, že Ukrajina bude kamoš s EU. Je to debilná obava, ale tak to proste je. On chce vplyv. Bude sa vôbec Rusko s nejakým soft-neistým riešením zdržovať? Historické skúsenosti ukazujú, že to nie je v povahe ruských riešení. Riskovalo by, že EU skôr vytvorí “Marshalov plán pre Ukrajinu” ako Rusko.

Vôbec nezáleží na povahe národa.

Zdroj:  Kedy by sa mohla zopakovať Ukrajina u nás? | M+M+M+M (4M).

Skutočne nejde o povahu národa. Ide len a len o vodcov a ich povahu.

Tak dajme tomu, že Putinove Rusko je demokracia. (Veď poznáte, že mám rád dôkaz sporom, tak to hrajte chvíľu so mnou.)

Hovoríte, že referendum na Kryme v súčasnej situácii je referendum s puškou na spánku?  Že to nie sú žiadne demokratické voľby? Áno, máte pravdu. Ale spomeňte si, čo vás tu už roky učím. Dokonalosť netreba, stačí sa k nej limitne približovať.

Stačí sa ocitnúť vo vyššej interácii k dokonalosti. Už to, že sa sa začínate limitne blížiť je pre život dôležité.

Epsilon a delta nemusia byť ani veľmi malé. Ja som skutočne na mieru dokonalosti nenáročný. Nemusí byť hneď dokonalosť. Stačí trend, smerovanie k nej. Cesta k dokonalosti môže byť pokojne zarastená. Pokojne sa môže občas aj pomýliť a trafiť vedľa. Dokonalosť môže byť aj ďaleko.  Ale potrebujem vidieť svetlo na konci tunela.

Zdroj:  Na súvisloti potrebujete inteligenciu, debilkovia moji | M+M+M+M (4M).

Takže, aby aj moje deti chápali: Presun od jedného demokrata k inému demokratovi nie je problém, len je to nepohodlie. Presun od demokracie k diktatúre je anexia. Jedno riešia policajti, druhé vojaci. Či sa nám to páči, alebo nie.

Mne sa nasadenie vojakov absolútne nepáči. Ja si chcem radšej kompletovať pripravovanú knihu a naozaj netúžim ísť vás zachraňovať ako profesionálny lekárnik. Ale radšej Púštnu búrku, ako Slovenskú sovietsku socialsitickú republiku pre moje deti.

Prečo tak strašne lpiem na tej demokracii?

Stupnica je vám dúfam známa:

  1. demokrat
  2. diktátor
  3. kokot použil jadrový arzenál

Od demokrata je ku kokotovi bezpečná bariéra a máme čas na reakciu pri zistení, že sa nám mení demokrat na diktátora. Od diktátora ku kokotovi, čo vypustí jadrovú raketu na váš dom je priamy krok.

Ale ako som bol spomenul, Rusko  je demokratická krajina. Že?

3 komentáre pri “Poradím vám, ako sa vysporiadať s vojakmi na Kryme

  1. Spätné upozornenie: Bývalé satelity Sovietskeho zväzu vedia čo nás čaká | M+M+M+M (4M)

  2. Spätné upozornenie: Bývalé satelity Sovietskeho zväzu vedia čo nás čaká | M+M+M+M (4M)

  3. Spätné upozornenie: PRP: Vysvetlenie terminus technikus “kokot použil jadrový arzenál” | M+M+M+M (4M)

Komentáre sú uzavreté.