Prepáčte nám, naša konkurencia je nekonkurenčná

Dokonalá sebaobhajovacia perla s absurdnou tortičkou na čerešničke sa podarila PR oddeleniu Intelu. Je pravda, že ide v prvom rade o marketingový žvást, ale ak si ho vložíme do úst manažéra, tak uvidíte samu podstatu sebaobhajovania.

Přestože někteří označují tento systém jako možného konkurenta Microsoftu, je velmi nepravděpodobné, že by ho nějak ohrozil. Jednak kvůli dlouholetému partnerství mezi oběma společnostmi, ale také z důvodu, že zákazníci na netboocích preferují systém Windows. Také samotní představitelé Intelu říkají, že Moblin rozhodně není vyvíjen jako konkurence k produktům Microsoftu.

Intel představil plány na nový Atom a operační systém pro netbooky | ITBIZ

O sebaobhajovaní ako morovej ráne manažéra som tu už niekoľkokrát niečo naznačoval. Toto je dokonalá ukážka, ako také sebaobhajovanie vyzerá v praxi. Prečo morová rána? Ničomu to nepomôže, nič to už nezachráni, leda z vás urobí slabocha a šaša počmáraného.

Ale vráťme sa od manažmentu k marketingu. Lebo ide hlavne o marketingový žvást. Žvást preto, že je určený iným manažérom, ktorým  by mal byť jasný rozdiel medzi marketingom a činmi.

A do tretice k tej perle o preferenciách zákazníkov. A videli ste nejakú propagáciu Linuxu na netbookoch? Ja teda nie, čo je jasný dôkaz, že neexistuje 😉 Ono je to aj logické, veď kto by z toho čo mal. Propagovať cudzí systém, ktorý je navyše zadarmo a bez schopnosti zarobiť aspoň na predaji podpory. Takže tam by som hľadal korene preferencie Windows na netbookoch. Všetkým výrobcom je jasné, že ich momentálne zachraňujú XPéčka s prastarým konceptom ovládania, takže čokoľvek s podporou a systematicky vyvíjané by bolo pre výrobcov spásou.

Vidíte, taký jednoduchý text a čo všetko sa v ňom skýva 😉

Zdieľať?

2 komentáre pri “Prepáčte nám, naša konkurencia je nekonkurenčná

 1. Myslienka, ze Linux nie je prilis propagovany len preto, ze by z tej propagacie nikto nic nemal, nie je nova 🙂

  Dost sa cudujem, ze prave u netbookov sa netlaci silne na pilu prave v tom, ze tato platforma je idealna na vytvorenie osobiteho OS s tym, ze pouzivatel netbooku nebude zbytocne patrat ci to ma Windows ale sustredi sa na aplikacie pre komunikaciu na internete. Cize dajme tomu miesto parametru „Windows XP“ ho viac zaujmu parametre

  – web browser: Opera, Firefox, Chrome (volitelne)
  – e-mail: blabla
  – ICQ: blabla

  Ak sa presadila od Windows uplne nezavisla platforma Windows Mobile, tak je predsa uplne jedno, co v jadre pohana netbook ak splni potreby kladene na netbook 🙂

  Cim sa nevylucuje, ze by netbooky nemohli mat Windows. Myslim si vsak, ze toto su plane reci 🙂

  Naopak si zasa myslim, ze vyvinut nad jadrom linuxu GUI, ku ktoremu support bude plateny, neodporuje ziadnym licencnym podmienkam GNU/GPL.

  Ale skor sa stane, ze Apple nad svojim unixovym OS vyvinie svoj netbook s velmi podobnym rozhranim ako ma iPhone a vsetky netbooky s Windowsom ci bez neho sa mozu schovat.

Komentáre sú uzavreté.