PRP: Čo nenapíšeš, to sa nikto nedozvie

Prestaň na internete publikovať informácie o sebe, ktoré nemá niekto vedieť. Keď ich tam nenapíšeš, tak sa ich nik nedozvie.

Ak niečo neurobíš, nik sa nik nedozvie, že si to urobil. Ak sa neožerieš na verejnosti, nikto neuverejní fotku, ako sa ožratá vyzliekaš.

A ja som myslel, že je to úplne jasné. Keď tak čítam diskusie o ochrane súkromia na Fecebooku, tak mám pocit ako u hotentótov. Napíšeš si do profilu telefónne číslo, kde študuješ, čekneš sa každú chvíľu a pravidelne na rovnakom mieste, nadávaš na svojho skúšajúceho.  A potom sa čuduješ, že je táto informácia niekde na sieti zverejnená.

Máme tu 350 500 miliónov blogérov, ale oni o tom netušíš, že si blogér. Kúpiš si chladničku a čuduješ sa, že chladí. Ach jo!

Ja viem, povieš, že malo by byť… Ale nie je! A ani nie si schopný to akokoľvek ovplyvniť. Tak sa podľa toho správaj a prestaň túžiť po modrom z neba. Tvoja viera, že niekto cudzí bude myslieť na tvoje blaho je zúfalo naivná. Prečo by mal?!? Veď ani teba ani tvoje peniaze nepotrebuje.

Zdieľať?