Roskomnadzor – dokonalý argument na putinofilov

Otravuje vás v diskusii pod vašim článkom nejaký putinofil? Slušne ho upozornite, že váš článok má viac ako 3000 denných návštevníkov a preto by sa mal ísť príkladom a registrovať sa.

Rusko aktuálně uzákonilo pojem „populární bloger“. Je jím každý, kdo na svém webu dosáhne více než 3000 unikátních návštěv denně. Za čtenost se ovšem platí. Každý populární pisatel má nově v Rusku povinnost registrovat se u úřadu spadajícího pod ministerstvo komunikací, takzvaného Roskomnadzoru – Federální služby pro dozor v oblasti komunikací. Ten má mimo jiné na starosti přidávání webů na černou listinu ruského internetu – ty jsou následně na celém území blokovány.

Zdroj:  Kontrola internetu podle Ruska. Blogeři se musejí registrovat – E15.cz / e-svět.

Že nepíšete po rusky? A čo google translator? 😉

Že on len diskutuje? Ak máte pre mňa nepohodlný názor, tak neprichádza do úvahy, aby ste mali právo šíriť svoj názor. Leda že… Leda že by ste chceli apelovať na to, že v mojej demokracii máte právo šíriť svoj neznášanlivý názor na demokraciu. A to si naozaj myslíte že som dementný a nebudem vás označovať za komunistov či nacistov?

Viete priatelia, oni nakoniec sami seba dovedú do sporu so sebou samými. Demokracia určite nie je dokonalá. No je to najdokonalejší samoopravný systém aký sme to doteraz mali. Vážme si to!

 

Zdieľať?