Školím, cestujem, lovím a už zas aj píšem

Smutné zistenie. Čím mám viac podnetov z offline sveta, tým je akosi menej času sa o ne podeliť. Tak aspoň telegraficky.

Bol som školiť v Aši. Tým sa mi splnil detský sen. Vždy som chcel byť v Aši a Čiernej nad Tisou. Boli to také míľniky. Veď viete, ako ten, dožiť sa roku 2000.

Čierna nad Tisou sa zadarila v roku 2006. Chumelenica ako šľak. Živo si to pamätám, ako som sa večer vracal do Košíc. Bola to jedna z najnezmyselnejších pracovných ciest. Medzičasom som bol v Kodani aj vo Varne, ba dokonca aj v Ríme. Ale Aš odolával. Až tento pondelok.

Budem si musieť nájsť nový sen. Aj keď teraz už to nebude sen, len taký dosiahnuteľný cieľ. Ako napríklad navštíviť všetky okresy Česko-Slovenska. Kraje už mám vychytané. Že ako si to zmeriam?

Nuž, geocaching je to zaklínadlo. Táto zábavka má niekoľko desiatok rozmerov. A n-rozmerné priestory, to ja rád už od štvrtej triedy základnej školy. Na matematickom kúžku sme si o tom rozprávali, kreslili si to a vtipkovali o tom. Ale späť k myšlienke.

Jedným z rozmerov geocachingu sú štatistiky. Honba za počtom. Počtom malých škatúľ, veľkých škatúľ, škatúľ odlovených v pondelok. Nedávny 29. február bol super dôležitý keškovací deň. Jedným z cieľov je za roky keškovania pokryť kompletne všetkých 366 políčok kalendárneho roka. Proste, štatistických cieľov po Máriu a aj od nej späť.

No a jedným je práve mať odlovené kešule v každom kraji. Za to sú dokonca aj odznaky. Za Slovensko mám diamantový už pol roka, ale za Česko mi práve Karlovarský kraj chýbal. A teraz tri muchy jednou ranou. Aj odznak, aj Aš. A dokonca aj prvé Nemecko sa zadarilo.

Je to bláznivina, to keškovanie. Ale človek je aspoň na vzduchu. A keď sa mi, tak ako neďaleko Chebu, dostane do rúk travelbug, ktorý vypustil podobný nadšenec v roku 2009 v Kanade, tak to dokonca aj srdce zahreje.

Viete si predstaviť, koľko dobrých ľudí ho muselo mať v ruke, aby prešiel svojich 24400km? To nie je len tak, vziať a niekde zapotrošiť. To je o tom, že tých mnoho mnoho mnoho ľudí muselo poctivo pristúpiť k hre, k pravidlám.

Geocaching je fajn vec. A myslím, že po aktuálnych 488 odlovených kešuliach na toto vyhlásenie mám už aj trochu právo.

Mapky podľa www.geocaching.cz

Zdieľať?