Sme odsúdení na neustále znovuobjavovanie kolesa – pokračovanie

Pokračovanie článku po piatich mesiacoch.

Prechádzal som zoznam nových blogérov. Po chvíli ma to omrzelo a prepol zoradenie na „podľa karmy zostupne“. Reku uvidíme, koho si čitatelia najviac cenia. A tak som sa dostal až k článku o karme toť nedávno napísaný.

Napísala ho čerstvá mladá perspektívna blogérka a nadpis znie: Keď Ťa nechvália druhí, pochváľ sa sám…a klikni si „na karmu“. Blog – Lenka Koláriková (blog.sme.sk)

Vďaka za tento kontrapríklad.

Autorka v tom nie je nevinne a nemienim sa ani sebaobhajovať za uvedenie práve tohto príkladu. Skúste ma presvedčiť, že na otázku či povzdych z nadpisu je iná odpoveď ako: „stále dookola a furt znovu“. Keby aspoň uviedla nejaké odkazy na článku súvisiace. Bol by som milosrdnejší, pretože by to naznačovalo, že sa evidentne snaží v probléme zorientovať a prísť so svojím novým pohľadom. Takto je to znovuobjavovanie kolesa.

Je také písané pravidlo diskusných skupín. Najprv veľa čítajte o čom sa diskutuje, potom veľa čítajte o čom sa diskutuje, potom uvážte, či sa naozaj chcete zapojiť do diskusie a až potom o tom začnite prispievať aktívne. Toto pravidlo je rokmi overené a pomáha udržať váhu svojej osoby nad hladinou. Odporúčam ho aplikovať aj na blogovanie. Skúste sa najprv ponoriť do starších príspevkov blogérov. Určite tam nájdete mnoho inšpirácie a poučenia.

Blogy SME sa otvorili komukoľvek. Denne pribúdajú jednotky až desiatky blogérov. Stále sa snažím udržať pri živote slabú nádej, že prinesú NOVÉ témy, alebo nové názory na staré témy. Dúfam.

A ešte jedna rada na záver: Blogy SME nie sú jediné…

Súvisiace články:
Sme odsúdení na neustále znovuobjavovanie kolesa.
Výsledky vyhľadávania slova „karma“ na blogoch sme
Zdieľať?