Vedenie spoločnosti umožní svojim akcionárom hlasovať o platoch vedenia

Hosť vyhadzuje vrchného, alebo je to porucha v časopriestorovom kontinuu?!?

Americká softvérová spoločnosť Microsoft plánuje umožniť svojim akcionárom hlasovať o platoch členov správnej rady, aj keď ich hlasy nebudú záväzné.

Vedenie Microsoftu tvrdí, že aj keď výsledok hlasovania akcionárov nebude pre správnu radu záväzný, ak by postoj akcionárov bol „zvlášť negatívny,“ bude s nimi firma viesť o tomto probléme „priame konzultácie, aby sa dozvedela presnejšie výhrady“.

Microsoft umožní svojim akcionárom hlasovať o platoch vedenia

Mal som dojem, že akcionár = majiteľ. Ak sa dá dohromady 50% (alebo zmluvou o spoločnosti definovaný podiel) majiteľov, môžu rozhodovať o čom sa im zachce. Napríklad aj o farbe ponožiek rovnošaty sekretárok.

Systém bez spätnej väzby má jedinú budúcnosť: Samoúnos, samouhryznutie a samozničenie.

2 komentáre pri “Vedenie spoločnosti umožní svojim akcionárom hlasovať o platoch vedenia

  1. Je podľa mňa neštastné, keď sa pletie exekutíva a majitelia. Beh firmy (čiže aj platy a ďalšie prevádzkové veci) by mala riadiť exekutíva a nie majitelia, ktorí zvyčajne nevidia do toho ako sa veci majú. Majitelia by mali kontrolovať, či sa im páčia koncoročné výnosy a prípadne smerovanie a ďalšie záležitosti. A keď nie, tak nech vymenia CEO, ale nech nepchajú nos kam nemajú a do čoho sa prd rozumejú. A teraz sa nebavíme o s.r.o v našich podmienkach, kde majiteľ sa zvyčajne rovná aj jeden z riaditeľov, ale o veľkých firmách, kde to nie je to isté.

  2. „Beh firmy (čiže aj platy a ďalšie prevádzkové veci) by mala riadiť exekutíva a nie majitelia, ktorí zvyčajne nevidia do toho ako sa veci majú.“ áno s tým súhlasím. No som presvedčený, že 50% väčšina majiteľov má právo rozhodovať o čomkoľvek čo súvisí s ich majetkom, keď sa im zachce. Ide o ich majetok! Snaha o nastavenie hraníc je bizardná. „Kto povie, čo ešte majiteľ môže a čo už nesmie urobiť pri správe svojho majetku?“, je otázka z najabsurdnejších.

    Forma je samozrejme dôležitá, takže vždy pomôže, keď má vedenie možnosť pripraviť podklady a argumenty pre rozhodovanie majiteľov. Ale aj keby nie…

Komentáre sú uzavreté.