Vítam Bulharsko v EU

Aspoň jeden svetlý bod mal tento môj dnešný pracovný deň. V aute som sa dopočul, že Bulharsko a Rumunsko sa stanú členmi nášho kvázi štátu, teda Európskej Únie v januári 2007.

Bulharsko je moja obľúbená dovolenková destinácia. Teším sa, že si ju budem môcť dopriať aj na občiansky preukaz. Len som zvedavý, ako to bude s deťmi, ktoré aktuálne potrebujú mať doklad s fotkou (pas) bez ohľadu na vek. Rovnako dobré na tom je, že nebudem potrebovať žiadne absurdné zdravotné pripoistenia.

A celkovo je to fajn. Poprúdi tam trochu viac peňazí z eurofondov a to by mohlo pomôcť tamojším ľuďom. Samozrejme keď si budú chcieť aj sami pomôcť. Rovnako to ľahšie umožní expanziu európskych spoločností do týchto krajín, takže budú zaujímavé pozície v zaujímavých miestach. Pracovať pre Bulharskú pobočku nejakého lekárenského reťazca so sídlom vo Varne by sa mi fakt páčilo. V zime si zalyžovať v pohorí Bansko…

Ja viem, na tie peniaze z eurofondov prispejem aj svojimi daňami, tamojší obyvatelia možno ani nestoja, aby sa im menil ich životný štýl a megakorporácie sú imperialistické zlo. Akurát ja sa to snažím vidieť z tej lepšej a zaujímavejšej stránky.

Doplnené po chvíli od publikovania: V článku na sme k tejto udalosti je použitá absurdná fotografia, ktorá evokuje útlak európskej vlajky nad mravčekami, ktorými môžu byť obyvatelia ktoréhokoľvek mesta v Európe. A vraj prestížny Reuters. Ach jo!

Zdieľať?