Zabudnite na vysavače, kapusta urobí všetko za vás

Pri čítaní článku od Mudda som začal mať pocit, že je možné všetko. Akosi som zobral život príliš vážne. Preto si chcem dnes trochu odľahčiť na duši. Nasledujú dve rady do života a do domácnosti. Autorkou prvej je Maťka, druhá… Však uvdíte, keď dočítate.

Dobré rady na každý deň:

Rada č. 1: Ako rýchlo a ľahko opravovať deravé ponožky:
Čo najrýchlejšie ich vyhodíme.

Rada č. 2: Jak čistit koberec:
Koberec posypeme drobně nakrájenými zbytky hlávkového zelí. Použijeme vrchní listy, košťály a přidáme sůl. Pak smetáme zelí několikrát po ploše koberce. Sůl se zelím příjme všechen prach a barvy se osvěží. Jiní doporučují zelí kyselé. Použijete-li stejným způsobem slupky z pomerančů a citronů, namočené před použitím ve studené vodě, alespoň den, pokoj prý navíc krásně voní. Nic však prý nenahradí starý osvědčený recept. Vynést koberec na čistou sněhovou plochu, rozložit jej lícovou stranou ke sněhu a pořádně vyprášit.
Radí: Receptář pro každý den 1991. Vydalo: Nakladetelství technické literatury.

Ak niekedy v budúcnosti pocítim potrebu… Prípadne ak prejavíte záujem, ocitujem aj ďalšie kutilské perly. Je ich tam dosť. Namátkou: Zavařovaní okurek v pračce… alebo návod na troch stranách: Jak zabít mouchu… prípade Ako vrátiť a súčastne nevrátiť zákon do parlamentu… Lúčim sa s pozdravom: Kutili kutilovať!

Zdieľať?