Zadanie webdizajnérskych prác

Pripravujem pár newebových projektov, ku ktorým potrebujem vytvoriť aj webowé záležitosti. Keď už sem občas zájdete, ako bonus vám ponúkam možnosť prednostného zoznámenia sa zo zadaním. Ak vás nasledovné oslovilo a vy, alebo vaša firma vie odviesť profesionálnu prácu ozvite sa mi na e-mail. Základné zadanie je nasledovné:

 1. Vytvorenie prezentácie firmy:
  • rozsah: o firme, zoznam pobočiek, prezentácia pre každú pobočku, kontakt a tak podobne.
  • grafický návrh
  • technická realizácia
  • technická správa
 2. Vytvorenie dizajnu stránky nad existujúcou webovou aplikáciou
 3. Spravodajský server
  • výber, inštalácia, úprava opensource CMS
  • vytvorenie vzhľadu
  • technická správa

Technickou správou rozumiem opravy po havárii serveru, opravy a úpravy vyžadované vyšsou mocou (napríklad príchodom IE458) a podobne. Rozhodne nie opravu chýb. Súčasťou dodávky je aj dodanie technickej dokumentácie. Také samozrejmosti ako schopnosť napísať štruktúrovaný kód a beztabuľkový fluidný dizajn a využitie opensorce technológii spomínať asi nemá cenu. Referencie určite prikladáte ako bežnú súčasť vašej sebaprezentácie. Na veku a veľkosti nezáleží.

Zadanie, tvorba a správa obsahu a schvaľovanie návrhov je v mojej réžii. To len pre poriadok, aby ste vedeli, kto vás bude svojimi požiadavkami vytáčať a platiť. A hneď ma napadla jedna dôležitá: Oprava chýb nie je technická správa. Za to platiť nebudem. Ale to som už písal :D

V prípade, že ste iba grafici, tak takých beriem tiež. Namaľujte a určite si vyberiem. Na kódovanie si nájdem niekoho iného. Ak ste len kodéri, tak aj to beriem, len sa budete musieť riadiť dodanou grafikou. Podstatnú časť programovania už dostanete hotovú a žiaľ vidieť je hlavne to grafické pozlátko.

Pre domýšľavcov dodávam, že nejde o oblasť farmácie a nemá cenu hádať. Komentáre tohoto druhu budem mazať.

Zdieľať?