Zamneď: Budujete nejakú značku?

Sloupno - to je značka!

Sloupno - to je značka!

Zamyslenie na nedeľu. Na piatok mám radu a ne nedeľu si dáme zamyslenie.

A aby to bolo vaše zamyslenie, bude to len taká malá nenápadná otázka. Ja vám na ňu odpoveď nedám. Máte na ňu celú nedeľu a pondelok na jej realizáciu je hneď naporúdzi.

Takže v dnešnom, pilotnom, nedeľnom zamyslení to dáme hneď pekne z ostra a to o peniazoch. A keď zostra o peniazoch tak úplne z najostrejšieho uhla (tak asi 1,745×10-2 radiána, π sa delí fakt ťažko), teda o marketingu.

Na internete sa prejavil zaujímavý fenomén: Nechajte za nás pracovať niekoho iného a najlepšie aj inde. SEO je tom. Podpora tvorby užívateľského obsahu je o tom. Cloudy sú o tom. A terajšia mánia Facebook Pages je tiež o tom.

Človek by si myslel, že kapitalista je o level ďalej. Že pochopil, že najviac istôt mu dáva práve samozamestnávanie sa. Že istoty zamestnanca sú len iluzórne, pretože rozhodnutie toho druhého (zamestnávateľa), že ho prepustí nie je schopný ovplyvniť. Naopak, či a koľko bude pracovať sám pre seba je len a len na jeho rozhodnutí.

A tí istí kapitalisti sa spoliehajú, že im niekto iný privedie zákazníkov. Spoliehajú sa, že niekto iný sa postará o propagáciu stránky. Ba dokonca tú stránku (a všetky investície do jej obhospodarovávania) vložia do rúk subjektu s ktorým nemajú ani len zdrap papiera podpísaný… Teda nie že by nejaký zdrap papiera bol niekedy na niečo dobrý.

No, tak nič, tak zopakujem dnešnú otázku: Budujete nejakú značku? A koho je to značka, koho?