Zaujímavé výsledky vyhľadávačov II.

Nejaký nešťastník vyhľadával zoohoo.sk pomocou Google.com. Čo sa z toho dá vyčítať? Mňa napríklad napadlo toto:

  • Tu je vidieť, na čo vsádza refererový spam. Na stránke sa mi zobrazuje posledných 5 odkazujúcich stránok z ktorých prišli návštevníci. Je jasné, že na mňa odkázali, tak im takýmto spôsobom vraciam spätné odkazy. (spätné odkazy sú dôležité, aby vaša stránka bola na popredných priečkach vo vyhľadávačoch)
  • b2evolution nie je veľmi rozšírené na Slovensku. Tento CMS automaticky oddeľuje pšenicu od fazule, teda bežné stránky odkiaľ prišli čitatelia od vyhľadávačov. Slovenské a české vyhľadávače, ale nepozná. Zle fungujúcim oddeľovaním príchodov z vyhľadávačov od príchodov z odkazujúcich stránok sa tam dostal aj odkaz na zoohoo.sk. Kým to nevytriedim ručne tvári sa to ako bežná stránka s odkazom.
  • Takto to dopadne, keď sa niekto netrafí do správneho políčka IE. No zblbnutý je reklamov dosť na to, aby si nainštaloval Google toolbar. (alebo tušíte, čo je to za verzia googlu?)
  • Nech napíšem o čomkoľvek, aj o čom nenapíšem, som na prvej stránke Googlu (čierny humor). Slovenský internet je po obsahovej stránke pekne prázdny. O to viac ma vie rozľútostiť ignorancia kravatových manažérov v prístupe k projektu zem.sk (Podrobnejšie časom)

Vás možno napadlo niečo úplne iné. Ak sa nad tím chcete zamýšľať tak ako ja tu, založte si svoje stránky.

Čo ma strašne potešilo, že na slovo „m“ som v prvej desiatke. Čo tým kto chcel nájsť, naozaj netuším.

Technická poznámka pre nasledovné generácie: Fotky obrazovky sa mi nechcelo robiť, preto je možné, že s rastúcim časovým odstupom nebudú odkazy zobrazovať to čo píšem. Neostáva vám iné len mi veriť, že to pred storočiami takto naozaj bolo.

Aby mal tento článok konštruktívny a trochu seriózny záver, pridávam návod ako správne vyhľadávať:

  1. Ak chcem vedieť ako hľadať na internete, tak sa opýtam nejakého vyhľadávača ako hľadať na internete. Mne to príde logické, ale na druhej strane, ako mám vedieť správne vyhľadať, ako správne hľadať, keď potrebujem návod, ako správne vyhľadávať? Asi to teda nie je celkom logické. Poďme radšej na bod číslo 2
  2. Druhý bod je tu preto, aby tento návod pôsobil serióznejším dojmom
  3. Nedarí sa
  4. Nedarí sa
  5. Stále sa nedarí
  6. Kam sa len podela serióznosť?
  7. Niekedy ani najlepší návod nepomôže, takže je škoda písať ďalšie body

Úplne seriózne (ale to mi asi už neuveríte): Jaro Filip raz povedal: Existuje jednoduchý test, či človek vie pracovať s internetom. Musí dokázať do 5.minút nájsť fotku hrocha.

To bolo v čase, keď bola sieť mladá. Dnes ten, čo o sebe tvrdí, že vie pracovať s internetom, musí do 5.minút nájsť čokoľvek čo si predsavzal, že hľadá. Na sieti to totiž už určite je. Nie je to jednoduché a nie je na to žiaden univerzálny návod. Možno jeden: neopakovať chyby predchodcov, poučiť sa z nich a učiť sa anglicky.