Vymýšľajú dane, ktoré naplnia ciele politikárčenia ich ideových šéfov

Je dobré sa neuzatvárať pred oponentami. Ale po prelistovaní ich FB profilov  to chce následne poriadnu psychohygienu. Nie, nejde o to, že by mali mne nesympatické ľavicové názory.  Skôr je pre mňa frustrujúce to mrhanie intelektuálnym potenciálom.

Viete, nedávno som v aute počúval na Devíne rozhlasovú hru poskladanú zo slov Rudolfa Hessa. Tak ako ich sám vypovedal, či zapísal do svojich pamätí.  Aj on vykonával poctivo svoju prácu. Investoval do tej svoje práce svoj um, vzdelanie. Bol jedným malým pracovitým mravčekom.

Ja viem, a naozaj si to plne uvedomujem, že prirovnať profesionálnu prácu ministerských úradníkov k práci nemeckej vojnovej mašinérie je silná káva. Ale keď oni to naozaj myslia úprimne a určite s tými najlepšími úmyslami.  A sú to samí inteligentní profesionáli.

Každé svoje slovo podložia odbornou analýzou tabuliek, tvrdými dátami,  hodinami a hodinami rešeršnej práce, presne tak, ako ich to vysoká škola, postgraduál a MBA naučili.

Z tých profilov je vidieť ich nekonečnú vieru, že štát skutočne využije a zúročí ich tvrdú prácu pri analýze tabuliek.

Vôbec si neuvedomujú dôsledky vety, ktorú – paradoxne – som na tých profiloch videl nimi viackrát vyslovenú:

„A ano, rozhodovat o tom nakoniec maju demokraticky zvoleni politici. Kto iny?“

Slová a činy.  Nápad a realizácia.

Sú to bežní občania a priemerní voliči. S hypotékami, snami, školopovinnými deťmi. Tiež budú platiť tie dane, ktoré si práve pre seba vymysleli. Aby tie dane naplnili ciele politikárčenia ich ideových šéfov.