Nárožný si nad útokom demokracie musí mädliť ruky

Tak konečne si demokratická časť sveta povedala, že už by hádam mohol byť ten vývoz demokracie do severnej Afriky bezpečný. Delikátnosť situácie si kde-kto uvedomoval a preto to „konečne“ nie je cynickým prívlastkom, ale znakom uľahčenia.  Že by sa našiel konečne, podobne ako v 89′, aj teraz nejaký Товарищ Горбачев, ktorý nepohne palcom na opačnú stranu?

Ak sa nejako nepridajú ostatné arabské krajiny a nezačnú mierumilovne importovať demokraciu, bude veľmi zle. Studenú vojnu si ešte niektorí pamätáme. Obdobie terorizmu práve zažívame. Spojte to dohromady prostredníctvom cca 30. rovnobežky a máme tu dve vyhranené sféry ako za studenej vojny krátiace si chvíľu prostriedkami dnešných dní.

Nemcov útočiť, ako onehdá v Habeši, neuvidíme a to je dobre. A ani Taliani by veru nemuseli. Načo dráždiť hada boSSou nohou.  Aj keď je to noha za tých 65 rokov už vyumývaná a voňavučká.

Američania sa vraj pripoja trochu neskôr a to je tiež dobre. Ešte by sme uvideli útočiť amerických vojakov proti sebe navzájom. Veď už sú zamontovaný v tej oblasti dosť a dosť. Takže je dobre dať im trochu času upratať sa.

Lisabonskú ministerku (či ministra?!) EU-zahraničných vecí sme nevideli. A to je celé zle.  Formálne mohla Európska únia prvýkrát zahrať na svetovú politickú strunu a je z toho len premárnená šanca.  Zas sa jednotlivé krajiny EU predbiehajú, kto je väčší pandrlák. A vyhral Sarkozy – 160 cm aj so stolčekom.

Mimochodom, keď už sme pri tej demokracii. Najbližšie EU-voľby by sme nemali brať na ľahkú váhu. Kravín sa v Bruseli deje v ostatnom čase až-až. A za naše peniaze.

Jediný, kto sa zo súčasnej situácie môže naplno tešiť, je hádam len ten Nárožný.  V jednom rozhovore podpichol pacifizmus európskej demokracie slovami:

Na závěr této úvahy vymyslel Petr Nárožný i epitaf pro dnešní Evropu: „Zahyneme, ale na našem pomníku bude nápis, že jsme byli humanisté.“

Evropa umírá a nechce se bránit, varuje herec Nárožný – iDNES.cz.

Európa si konečne povedala, že my demokrati im tam tú demokraciu do tej ich Veľkej líbyjskej arabskej ľudovej socialistickej džamahírije tentokrát dovezieme. Aj keby sme ju mali s lietadiel zhadzovať a za tankom ťahať!

Žiaľ história nás učí, že dovliecť za vlasy demokraciu nestačí. Chce to ešte niekde splašiť tých demokratov.  Demokratov aby sme  aj u nás v Európe lupou hľadali.  Veď len toť nedávno sa našla aj na Slovensku pred referendom pekná zbierka intelektuálnych diktátorov. Takže si nerobím ilúzie. Tých troch demokratov v celej severnej Afrike a štyroch na arabskom poloostrove istotne prehliadneme.

Protektorát za účelom nasadenia demokracie – to by niekto mohol nazvať dokonalé zmiešané pocity. My demokrati vieme, že je to oveľa jednoduchšie. Stačí ich potom nechať hlasovať.

2 komentáre pri “Nárožný si nad útokom demokracie musí mädliť ruky

  1. Spätné upozornenie: Ak ide o 2,5 milióna utečencov, tak rozhodne nejde o vývoz demokracie! | M+M+M+M (4M)

  2. Spätné upozornenie: Ak ide o 2,5 milióna utečencov, tak rozhodne nejde o vývoz demokracie! | M+M+M+M (4M)

Komentáre sú uzavreté.