Programátori synchronizačných SW sú najfrustovanejší v branži

Od nejakého roku 2002, kedy som sa prvýkrát stretol s ActiveSync pre PocetPC, ma každý ďalší synchronizačný software uisťuje v presvedčení, že neexistuje väčších frustrátov ako sú ich programátori. Len vrcholne frustrovaný pracovník sa dokáže tak maximalisticky vygrcať a splodiť tak maximalistické sračky.

Všetky, ale všetky SW dodávané k prenosným zariadeniam, ktoré sa inštalujú na desktop za účelom pohodlnej synchronizácie mobilných zariadení sú:

  1. Väčšie ako Terex Titan.
  2. Vedia tak zabrízgať, zaškriatiť a zagebriť celý systém, že prechod 10 mesačného batoľaťa kuchyňou je oproti tomu neškodný vánok.
  3. Inštaluje sa hodiny, potrebujú pozháňať po sieti ďalších 8 komponent a v prípade, že sú požadované len 3 reštarty, tak je to známka, že mal programátor jeden zo svojich lepších dní. Uvedenie riadiacej jednotky raketoplánu do prevádzky je oproti tomu prechádzka po Poloninách s prstom v nose.

Každý programátor každého nového synchronizačného SW si snáď dáva predsavzatie posunúť veľkosť, zadrízganosť a komplikovanosť inštalácie na vyššiu úroveň.

Čo vám, priatelia, to PC urobilo, že ho  tak diabolsky nenávidíte?

Tento frustrovaný zápisok vznikol po vytrhnutí si niekoľkých vlasov pri hľadaní páchateľa 80% permanentného vyťaženia procesora. No čo to bolo?  Asus WS sync dodávaný ako malá a nenápadná utilitka na podporu ASUS cloudového dátového skladu a prepojenia s Transformer Prime. No čo vám budem hovoriť…