Web Slovenského rozhlasu je nočná mora použiteľnosti

Na základe reálnej potreby som zavítal na web Slovenského rozhlasu. Stála predo mnou skutočná úloha na tom webe čosi kdesi nájsť a urobiť, O jeho novej podobe sa mnohý nedávno vyjadrili veľmi ale veľmi nelichotivo. Boli hovädsky zhovievavý.

Zistil som, že existuje nejaké super rozprávacie rádio:

Rádio Litera

Rádio Litera SRo8 ponúka rozhlasové hry, poéziu, prózu, fíčre, rozprávky, čítanie na pokračovanie a mnoho ďalšieho z oblasti literárnej tvorby.

Nová programová služba verejnoprávneho rozhlasu – digitálny umelecký kruh Rádio Litera je pre poslucháčov prístupný cez satelitný príjem SkyLink na družici Astra 3A. Signál z Astry 3A [23.5°E] je vysielaný na frekvencii 12,565 GHz v horizontálnej polarizácii [SR 27500, FEC 2/3].

Rádio Litera, Slovenský rozhlas

Milujem rozprávacie rádia. Srdce zaplesalo a mozog zavelil: Hybaj si to pustiť!

Prečo by mal byť program na jeden klik? Čo práve vysielajú na jeden klik? Podcast na jeden klik? A prečo by mal byť odkaz na živé vysielanie na jeden klik?!?  Prečo by mali piktogramy intuitívne našepkávať?  Prečo by mali odkazy svojim title našepkávať kam vedú?

Prečo by mal byť web rozhlasu multimediálny? Prečo by mal byť web prelinkovaný?

To si mám v roku 2011 klásť takéto otázky?

Pred nejakým časom sme na blogoch skloňovali slovo použiteľnosť. Až tragicky nič sa z týchto diskusií nepretavilo do života každodenného.

Ak by ten web stál čo i len 1€, bolo beznádejne vyplytvané.

Pod čiarou: Aha, ono to najmenším písmom a najnevýraznejšie farbou a na neviditeľnom mieste umiestnené je to to správne a najkontextovejšie spomedzi šiestich menu na stránke.

4 komentáre pri “Web Slovenského rozhlasu je nočná mora použiteľnosti

  1. Pohnojili, co sa dalo. Cele roky som si cez RSS stahoval par podcastov na off-line pocuvanie, teraz kompletne preorali adresy. Navyse vsetky mp3 subory z toho isteho podcastu maju rovnaky nazov, su len v roznych adresaroch, takze aby sa mi to neprepisovalo, musim u seba kazdy premenovat… zodpovedny by mal dostat padaka a pokutu.

  2. Pohnojili, co sa dalo. Cele roky som si cez RSS stahoval par podcastov na off-line pocuvanie, teraz kompletne preorali adresy. Navyse vsetky mp3 subory z toho isteho podcastu maju rovnaky nazov, su len v roznych adresaroch, takze aby sa mi to neprepisovalo, musim u seba kazdy premenovat… zodpovedny by mal dostat padaka a pokutu.

Komentáre sú uzavreté.