V navrhovanej novele dopravných predpisov už chýba len Pomocná stráž Verejnej bezpečnosti

Debilkovia moji, prichádza pokuta za to, že ste sa zle obliekli.

„Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev,“ uvádza novela.Ministerstvo chce takto zvýšiť bezpečnosť chodcov. Kto pôjde v noci po okraji cesty bez reflexných prvkov na sebe, riskuje nielen, že ho zrazí auto, ale aj pokutu do výšky 60 eur.

Zdroj:  Pozrite si, aké zmeny chystá pre vodičov ministerstvo vnútra | Pravidlá | auto.sme.sk.

Nebolo by pre nás priemerne zodpovedných priemerne poctivých, aby sa menej postihoval vodič, keď sa preukáže, že obeťou bol člen Spolku samovrahov v čiernom? Aby  sa konečne mohlo stať, že nehodu spôsobil chodec? Nie že by ich bola škoda, ale sú s tým nateraz zbytočné opletačky. Aha, ono by ubúdala konkrétna skupina voličov, tak ju treba ochrániť.

„Menej postihovať? A to je čo za pravicové huncúctvo?“, povie si každý socialista.

Ale reflexné pásiky, to je len slabý odvar, oproti prelomeniu lekárskeho tajomstva.

Aj lekárom pribudne povinnosť. Budú musieť posielať policajtom výtlačok dokladu zdravotnej prípadne psychickej spôsobilosti. „Posudzujúci lekár a posudzujúci psychológ vedú evidenciu vydaných dokladov o zdravotnej spôsobilosti a dokladov o psychickej spôsobilosti,“ dodáva novela.

Novinka vznikla, podľa dôvodovej správy, na základe požiadavky Slovenskej komory psychológov a Asociácie dopravných psychológov SR.

Doklady o psychickej spôsobilosti sa podľa psychológov falšujú. Preto navrhujú posielať duplikáty na políciu.

Zdroj:  Pozrite si, aké zmeny chystá pre vodičov ministerstvo vnútra | Pravidlá | auto.sme.sk.

Aha, tak namiesto toho, aby sa kontrolujúci policajt postaral o kontrolu dokladu o dodatočné preverenie pravosti u vydávajúceho psychológa či lekára, tak namiesto toho si to budú overovať u seba v policajnej databáze. Takže policajná databáza bude ďalším voľne prístupným miestom s vašimi diagnózami. Prečo sa snažíme v projekte eHealth o nejakú ochranu dát, keď dáta sa už povaľujú zo zákona kade-tade? Moment, tak to urobme naopak – policajná databáza nech spravuje dáta eHealthu a ušetríme. (Kua, to bol vtip, vole!)

To už chýba naozaj len tá Pomocná stráž z vyvolených. Kedy sa jej dočkáme? Vďaka dobre mienenej ochrane zvodidiel v socialistickom vlastníctve sa lízingovky upodpisujú:

Novela tiež spresňuje povinnosti vinníka havárie, ktorý poškodil niekomu majetok (s výnimkou auta). Dnes stačí, aby ste vlastníkovi poškodenej veci oznámili svoje osobné údaje. Napríklad, vhodíte mu do schránky svoju vizitku.

Po novom bude zákon jednoznačne vyžadovať spoločne vyplniť správu o nehode a podpísať ju. To znamená nájsť vlastníka poškodenej veci. Ak sa vám to nepodarí, zo škodovej udalosti sa stane dopravná nehoda a budete musieť zavolať políciu.

Zdroj:  Pozrite si, aké zmeny chystá pre vodičov ministerstvo vnútra | Pravidlá | auto.sme.sk.

Chudinka správa ciest, ktorá je našou štátnou firmou, musí ročne vynakladať peniaze na opravu zvodidiel, namiesto toho, aby bola táto hradená zo zákonnej poistky, teda z dane na ktorú sa skladáme všetci motoristi.

Takže my priemerne poctiví a priemerne zodpovední sa teraz na to už úplne vykašleme. Hodinové čakanie na policajta a povinne obdržaná pokuta sú totiž absolútne za tou hranicou, čo považujeme za náklady priemernej poctivosti pri spôsobení škrabanca. Hodenie vizitky a doriešenie o týždeň po dohode v čase, keď nám to obom (aj poškodenému, sic!) vyhovovalo, aj o tom je práve to, že sme síce len priemerne ale ešte poctiví. Poškodený bude isto rád, keď mu okrem poškriabaného laku na bráne pred barákom spôsobím aj coitus interruptus. Litera zákona musí byť dodržaná, aj keby sme deti nemali mať.

Toto všetko nebudú policajti stíhať. A tak príde nápad s väčším počtom kamier, väčším počtom policajtov až nakoniec dôjde aj na tú Pomocnú stráž Verejnej bezpečnosti.

Tie tri prístupy sú len dôsledkom socialistického konceptu o nesvojprávnych občanoch, ktorým treba život nalajnovať. Debilkovia moji, keď 40% z vás to tak pre seba chce, chytá ma skutočná malovernosť.