Bývalé satelity Sovietskeho zväzu vedia čo nás čaká a ako myslí Rus

Samozrejme, že to najhoršie, čo si len viete v propagande a vo vyprovokovaní vojnového konfliktu predstaviť môže byť pravda. Takto to posledných 100 rokov bolo a fungovalo to. Tak prečo by to po nacistoch na poľskej hranici nezopakovali vojenský plánovači v Kremli?

Len 20 rokov sme mimo socialistického bloku. Vieme, ako fungovalo myslenie počas ostatných 70 rokov socializmu. Denno-denne nás to učili v škole, žili sme v tom.

Nebuďme naivní debilkovia. Vyspelá západná Európa by mala dnes počúvať rady bývalých satelitov Sovietskeho zväzu.

Krok prvý: Vybudovanie silnej vojenskej prítomnosti na východných hraniciach EU.

Krok druhý: Vyjasnenie si sfér vplyvu medzi NATO/EU a Ruskom na území európskeho kontinentu.

Som presvedčený, že si sféry vplyvu vyjasnili Obama s Putinom v tom 1,5 hodinovom telefonáte. Pánboh nás ochraňuj, ak to nespravili! História nás učí, že nieje dôvod dôverovať. Preto krok jedna ako krok jedna.

Krok tretí: Nastavenie pravidiel komunikácie s Ruskom na úrovni studenej vojny 80. rokov minulého storočia.

Všetky tri body musíme urobiť rýchlo. Ak píšem že rýchlo, tak myslím 2-5 dní. Zemeguľa je plná zbrklých kokotov.

Krok štvrtý: Nastavenie ekonomických vzťahov s Ruskom na úrovni 80. rokov minulého storočia. (Viete si predstaviť, že by Rusi stavali Temelín a do Viedne viedla širokorozchodná?)

Nie nepáči sa mi to čo navrhujem! Nechcem to! Ale musíme sa brániť. Hneď teraz a aktívne. Nemáme proti sebe demokrata, ale diktátora.

Nie nechcem byť prekvapený. Radšej budem rokovať o uvoľnení napätia z pozície rovný z rovným ako rokovať o oslobodení z pozície okupovaného územia.

História 20. storočia je plná úspešných vojenských taktík. Rusi nemusia nič vymýšľať, stačí kopírovať. Jednou z tých, čo už boli zo strany Ruska použité sú napríklad neoznačení vojaci, informácia o vraždení našich. Zalistujte svojou učebnicou dejepisu z roku 1985. Isto tam nájdete aj ďalšie taktiky.

A čo takto preventívny jadrový úder na Hirošimu a Nagasaki, aby bola istota o vojenskej prevahe?

Opakujem, aby nevznikol omyl: Nie nepáči sa mi to čo navrhujem! Nechcem to! Ale musíme sa brániť. Hneď teraz a aktívne. Nemáme proti sebe demokrata, ale diktátora.

1. 3 som napísal:

Mne sa nasadenie vojakov absolútne nepáči. Ja si chcem radšej kompletovať pripravovanú knihu a naozaj netúžim ísť vás zachraňovať ako profesionálny lekárnik. Ale radšej Púštnu búrku, ako Slovenskú sovietsku socialsitickú republiku pre moje deti.

 

Stupnica je vám dúfam známa:

  1. demokrat
  2. diktátor
  3. kokot použil jadrový arzenál

 

Od demokrata je ku kokotovi bezpečná bariéra a máme čas na reakciu pri zistení, že sa nám mení demokrat na diktátora. Od diktátora ku kokotovi, čo vypustí jadrovú raketu na váš dom je priamy krok.

Zdroj:  Poradím vám, ako sa vysporiadať s vojakmi na Kryme | M+M+M+M (4M).

Dnes je 3.3. Rusko dokončilo obsadzovanie Krymu, chystá si postavenie mosta na zabezpečenie udržateľného zásobovania okupovaného územia, kým sa nerozhýbu Rusi na vo juhovýchodnej  časti Ukrajiny a nepripravia pôdu pre ďalší postup. Medzičasom Rusko cvičí nervy (áno, prítomný čas, pozrite sa do spravodajstva) pobaltským republikám vojenským cvičením v Baltskom mori.

Znovuzjednotenie Sovietskeho zväzu začalo. Zábava na úrovni demokracie skončila. Ak sa nechceme dočkať nejakého kokota, musíme nastaviť diktátorskú rovnováhu.

Kým si v Rusku ľudia nezvolia demokrata, treba sa správať ako diktátor. Ide len a len o dynamickú rovnováhu, ktorú z demokracie tak dobre poznáme.

Kua, som síce optimista, ale aj lekárnik. Ako profesionál mám v krvi byť preventívne opatrný až-až. Budem rád, keď budete mať pravdu, že som sa mýlil. Doteraz vám to ale nevychádzalo. Čo ma mrzí, ani si neviete predstaviť ako.

V Čechách nie je zle, ale chýbali by mi hory, čo mám doma za barákom. Tak som si vyhliadol Korziku. Po zistení, že tam majú dokonca regulérnu lyžiarsku sezónu je to naozaj lokality voľby. Brácho sa ma pýtal, že čo tam budeme robiť, tak som mu hovoril, že ich naučíme piť pivo čo navarí. Liečivé pivo z rúk lekárnika lieči najlepšie.

0 komentárov pri “Bývalé satelity Sovietskeho zväzu vedia čo nás čaká a ako myslí Rus

  1. Spätné upozornenie: Pán Boh nás ochraňuj, ak si Obama s Putinom 1.3. nedohodli sféry vplyvu | M+M+M+M (4M)

  2. Spätné upozornenie: Na ukrajinskom korze chýba už len nakamerovaný Ukrajinec z Vladivostoku | M+M+M+M (4M)