Čo variť cez víkend?

IMG_1184_w.jpgTo je otázka, dokonca sa natíska povedať, že sizyfovská. Pre mladých, to je keď sa niečo pravidelne opakuje a tesne pred koncom, tesne, keď sa už zdá, že ste zvíťazili, vyriešili rébus, tak sa ukáže, že NIČ a proces riešenia môžete začať znovu no bez akejkoľvek nádeje na budúce vyriešenie.

Prapôvodne je tento prívlastok, sizyfovský, udeľovaný na počesť nejakého Sizyfa, ktorý dostal za úlohu vytlačiť na vrchol hory kus skaly. A bohovia vo svoje vtipnosti rozhodli, že mu tá skala vždy, ale vždy tesne pod vrcholom spadne. No potrebujeme my takýchto bohov? No potrebujeme? No?

No nepotrebujeme! A tak vznikli monoteistické náboženstvá. Ale späť ku kľúčovej otázke z nadpisu: Čo variť cez víkend?

Viete, teraz by kľudne mohol nasledovať nejaký môj obľúbený recept, ale to by bolo ako podať vodu smädnému. Vyriešim váš aktuálny problém, nalogáte sa, vodu vychlemtáte, ale čo zajtra, čo o týždeň? Rok má 51 týždňov a niektoré zákernejšie aj 52, takže je tu 52 výziev, ktoré by sa podaním pohára vody smädnému stali pravidelne sa opakujúcim problém. Preto odpoveď na otázku Čo variť cez víkend? pojmem trochu sofistikovanejšie a komplexnejšie.

Guláš.

Doplnené: Na základe dobrého tipu z komentárov som pridal animované stvárnenie ťažkého údelu Sisyfa.

2 komentáre pri “Čo variť cez víkend?

Komentáre sú uzavreté.