Najbližších 36 rokov bude ešte poriadna zaberačka

O pár dní  ma čaká veľký životný míľnik. Rozhodol som sa, že prekročím hranicu, ktorá rozdeľuje môj život na dve polovice.  Štatisticky som to nejako zásadne neskúmal. Jednoducho som sa rozhodol, že 72 rokov by bolo eventuálne fajn o 36 rokov osláviť v dobrej duševnej a telesnej sviežosti. Každý deň navyše bude príjemným bonus. Tieto 36. narodeniny som si vybral zámerne, pretože je to tak neokrúhle (do dokonalosti chýba už len aby to bolo prvočíslo), že monumentálnosť tohto čísla všetkým ostatným uniká.

Ak sa pozriem pozorne okolo seba, uvidím niekoľko 100 miliónov galaxií a v nich tak 10 na mnoho planét. Celkom by sa mi páčilo sa za nasledujúcich 36 rokov dozvedieť, že na niektorej z nich tiež žijú ľudia. No dobre, nemusia to byť priamo humanoidi v našom ponímaní. Stačí, aby mali schopnosť so mnou diskutovať o receptorovej teórii a ako je to v skutočnosti s tým serotonínom (netrápte sa, to je farmakológia).

O tých 36 rokov by som už skutočne rád vedel ako je to s tými zásobami ropy. Či sa teda minú, alebo na aký pohon budeme prepravovať svoje telesné schránky.

Verím, že sa dožijem vyriešenia problému… A viete že ani neviem, ktorý by som mal pomenovať? Jednak ako farmaceuta, teda posledného polyhistora v strednej Európe, ma zaujíma hafo veľa odpovedí na hafo veľa otázok, ale hlavne a to predovšetkým… Viete za tých 36 rokov sa mi niekoľkokrát s brutálnou nástojčivosťou pripomenulo, že skutočne záleží len na tom, aby sme si večer s manželkou dali pusu na dobrú noc. A ešte, aby som sa tešil, že sa deti vrátili v poriadku zo školy, lebo to sa tá pusa dáva večer jednoduchšie.

A ešte si prajem, aby som najbližších 36 rokov dokázal svoju bolesť a hlad primerane regulovať. Tieto dve veci sú skutočné problémy. Všetko ostatné je len a len nepohodlie.

A teším sa aj na jednu stratu. Zbavenie sa zodpovednosti za svoje deti. Jááj, to bude paráda. Lebo nie je na rodičovstve nič ťažšie a súčasne každodenne prítomné, ako zodpovednosť za ne. Naozaj, keď prestanem byť zodpovedný za to kde sú a čo robia moje deti, tak za tým nebudem banovať. Oslávim to a možno nejedno oko neostane suché.  A ak mi budú aj o tých 36 rokov prejavovať rovnaké sympatie ako dnes, bude to skvelý bonus.

Ako tak na to pozerám, program na najbližších 36 rokov je jasný.

3 komentáre pri “Najbližších 36 rokov bude ešte poriadna zaberačka

Komentáre sú uzavreté.