Trochu optimizmu do komunálnych volieb

Berte tento text ako výzvu k vášmu uvažovaniu nad tým, pre akých ľudí sa vhodením lístka do urny rozhodnete.

Nemám chuť znovu vymýšľať koleso,  tak si dnes zacitujem. Najprv z dnešného optimistického článku na sme.sk:

Zuzana Melicherčíková upozornila, že na vysokú školu sa dostávajú externí študenti za podozrivých okolností, univerzitu musela opustiť.

Advokátke Márii Mešencovej pred šiestimi rokmi kolega núkal peniaze, ak presvedčí svojho klienta, aby zmenil výpoveď.  Vylúčili ju za to zo Slovenskej advokátskej komory.

Sudkyni Okresného súdu Bratislava I Marte Laukovej na jar 2009 doručili pred rozhodnutím o väzbe „lístoček“ od predsedníčky súdu Buľubášovej „XY prepustiť, ak sa dá“. Neprepustila a pre ovplyvňovania súdu podala trestné oznámenie. Preložili ju z trestného úseku na občianskoprávny.

Vodič Jozef Žaťko z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov v marci zverejnil, že na úrade sa s vedomím nadriadených kšeftuje s benzínom. Najskôr ho zavreli v kancelárii, už viac ako pol roka nedostáva prácu.

Ján Mičovský poukázal v júni 2009 otvoreným listom generálnemu riaditeľovi Lesov SR na rozkrádanie Lesov SR, korupciu a politický klientelizmus. Mičovského s kolegami presunuli do lesníckeho múzea a šikanovali ich.

SME.sk | Biela vrana obsluhuje v McDonald’s

Nobelovu cenu si určite vyslúži právnik, či sociológ, ktorý objaví taký spôsob ochrany osobných práv, kde poškodený bude na tom lepšie ako vyčúranec. No keďže riešenie je v nedohľadne, pomôže len prevencia, ktorú som načrtol v článku Postavme mimo hru tých, ktorí sú hluchí k slovám:

Jediné čo pomôže, je vytlačiť tých, ktorí nedokážu na základe slovných argumentov zmeniť svoje správanie, z politických záležitostiach.  Tí konkrétni jednotlivci sú jasne identifikovateľní na volebných lístkoch. Každí máme tento zoznam neprijateľných. Tak ich proste postavte mimo hru tým, že ich nehodíte do urny vo voľbách, tým že ich v primárkach na tie lístky ani nepustíme. A keď už na tie lístky preniknú, nakrásne nech by kandidovali na jednom lístku s najkrajším a najväčším obľúbencom, nech by program danej strany bol akokoľvek hymnický, politiku vždy robia konkrétni ľudia. Keď do urny hodíte lístok s menom arogantného hovada, môžete očakávať, že bude robiť arogantnú a hovadskú politiku.

Alebo je niekto na kandidátke vašim poštovým bielim koňom? Tak to potom prepáčte, že sa unúvam.